Ogłoszenia na 25. Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia na 25. Niedzielę zwykłą

Jutro obchodzimy Uroczystość 680. Rocznicy Poświęcenia Katedry. Z tej okazji dzisiaj o 20.00 zapraszamy na prawykonanie Oratorium pt. „Modlitwa Kościoła”, napisanego z tej okazji. Oratorium jest modlitewnym odniesieniem do ważnych liturgicznie, historycznie i artystycznie niektórych miejsc Katedry. Uczestnicy otrzymają specjalnie przygotowaną broszurę z tekstem oratorium i teologiczno-historycznym komentarzem. Natomiast przy wyjściu z kościoła można także otrzymać okolicznościową jubileuszową kartkę ze zdjęciem naszej Katedry. Na odwrocie zostały umieszczone ważne daty związane z historią kościoła katedralnego.

Jutro natomiast, w sam dzień uroczystości, Msze św. sprawujemy o 6.30, 12.00 i 18.30. Uczestnicy Eucharystii mogą w tym dniu uzyskać odpust zupełnym pod zwykłymi warunkami.

****

Z godnie z wcześniejszymi informacjami jutro o godz. 12.00 odbędzie się Ingres Biskupa Legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego, w którym weźmie udział m.in. Nuncjusz Apostolski w Polsce, Metropolita Wrocławski, Biskupi z sąsiednich diecezji, kapelan Pana Prezydenta Rzeczypospolitej, przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, oraz wielu innych zaproszonych gości. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich o szczególną modlitwę w tym dniu za naszego Pasterza.

****

Dzisiaj o godz. 18.00 nieszpory będą połączone z comiesięcznym nabożeństwem do św. Józefa.

****

We wtorek obchodzimy święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Jest to dzień imienin ks. Mateusza. Solenizant będzie sprawował Mszę św. z okazji imienin o godz. 18.30. Prosimy o modlitwę w Jego intencji i zapraszamy do udziału w Eucharystii.

****

W środę przypada 22 dzień miesiąca, zatem o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do św. Rity.

****

W czwartek obchodzimy wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny.

****

W sobotę natomiast (czwartą miesiąca), o 9.00 rozpocznie się nabożeństwo do Matki Bożej Strażniczki Naszej Nadziei, a po nim Msza św. Będzie ona sprawowana przy ołtarzu bocznym przed Ikoną Matki Bożej z Nadwórnej. Zachęcamy do zgłaszania w zakrystii intencji modlitewnych, które będą polecane w czasie nabożeństwa.

****

Informacje dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych:

Spotkanie dla rodziców dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do I Komunii Św. odbędzie się 27 września o 19.30 w Katedrze.

Spotkanie dla rodziców dzieci z klas III, które w przyszłym roku mają przystąpić do I Komunii Św. odbędzie się 30 września o 19.30 w Katedrze.

****

Tak jak w latach ubiegłych zachęcamy do fundowania obiadów dla dzieci z rodzin ubogich. Na chwilę obecną 5 dzieci potrzebuje takiego wsparcia. 

****

Zbiórka dla służby liturgicznej odbędzie w środę o godz. 17.00 w katedrze. Zapraszamy także nowych kandydatów, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów naszej parafii. 

****

W piątek Mszę św. o 12.00 będzie sprawował Ksiądz Biskup z okazji jubileuszu Zakładu Hydrotechnicznego KGHM, z udziałem Zarządu i Pracowników.

 

udostępnij