Ogłoszenia na 25. Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia na 25. Niedzielę zwykłą

Przed nami wydarzenie o znaczeniu historycznym dla Katedry – poświęcenie nowego ołtarza. Raz jeszcze serdecznie zapraszamy do udziału w tej uroczystości, która odbędzie się we wtorek, 20 września, o godz. 16.00, czyli w liturgiczną Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Katedry, naszego kościoła parafialnego.

Dziękujemy ofiarodawcom na ten cel. Za wszystkich, którzy wspomogli w jakikolwiek sposób wykonanie i zamontowanie nowego ołtarza, będziemy we wtorek, sprawowali pierwszą na nowym ołtarzu Mszę św.

Próba liturgii poświęcenia dla służby liturgicznej oraz tych z Państwa, którzy zostali poproszenie o posługę liturgiczną, odbędzie się dzisiaj o godz. 19.30 w katedrze.

Ponadto jutro, w poniedziałek, podczas Mszy św. o godz. 18.30 odbędzie się wprowadzenie relikwii Męczenników franciszkańskich z Pariacoto O. Michała i O. Zbigniewa. Relikwie zostaną przywiezione z Krakowa i we wtorek będą umieszczone w nowym ołtarzu. Na tę uroczystość w poniedziałek także zapraszamy. W związku z tym wyjątkowo nie będzie jutro nabożeństwa do św. Józefa, ale Bractwo zapraszamy na comiesięczną Mszę św.

****

Ponadto w tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

w środę (21.09.) Święto św. Mateusza i Ewangelisty

w piątek (23.09.) wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny

****

W czwartek przypada 22 dzień miesiąca, zatem o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do św. Rity.

****

W najbliższą sobotę (IV miesiąca) o 9.00 zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Strażniczki Naszej Nadziei, a po nim na Mszę św. przed Obrazem z Nadwórnej.

****

W każdą niedzielę zapraszamy także do Katedry na Liturgię Godzin: o 7.00 na jutrznię i o 18.00 na nieszpory.

****

Trwają zapisy dzieci, które uczestniczą w katechezie szkolnej, na przygotowanie parafialne do I Komunii św. Zapisów można dokonywać drogą internetową. Wszystkie informacje znajdziemy na stronie internetowej Katedry >>TUTAJ<<

****

W środę (21.09.) o 19.30 odbędzie się próba otwarta katedralnych zespołów muzycznych: wokalnego Cantus Mirabilis oraz kwartetu smyczkowego Sonus Animae, które wykonają nowe oratorium, ku czci św. Sebastiana, patrona Polkowic. Premiera oratorium będzie miała miejsce w Polkowicach 24 września.

****

W związku z uroczystością poświęcenia ołtarza we wtorek kancelaria parafialne będzie nieczynna.

udostępnij

Warto również zobaczyć