Ogłoszenia na 26. Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia na 26. Niedzielę zwykłą

Dzisiaj podczas Mszy św. o 9.30, ostatnia grupa dzieci przyjmie I Komunię świętą. Dzieci te oraz ich rodziców polecamy modlitwom całej parafii.

***

W tym tygodniu w liturgii między innymi obchodzimy:

– we wtorek (29.09.) święto świętych Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela; jest to także ostatni wtorek miesiąca, zatem o godz. 19.15 zapraszamy na nabożeństwo anielskie, połączone z modlitwą wstawienniczą o uwolnienie i uzdrowienie

– w czwartek (1.10) przypada wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus; Jej relikwie znajdują się w katedralnej kaplicy Wszystkich Świętych

– w piątek (2.10.) wspominamy naszych „duchowych przyjaciół” – Świętych Aniołów Stróżów

– ponadto w niedzielę przypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, Ojca wszystkich zakonów franciszkańskich; pamiętajmy o modlitwie
w intencji Braci Franciszkanów, którzy posługują w naszym mieście.

***

W czwartek rozpoczynamy październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Na codzienny wspólny różaniec zapraszamy do Katedry o g. 17.30, jedynie w soboty o 9.00

***

W czwartek (pierwszy miesiąca) o godz. 23.00 zapraszamy na kolejne nabożeństwo czuwania z Chrystusem cierpiącym w Ogrójcu, czyli na Godzinę Świętą, łącząc swoje cierpienia z męką Chrystusa.

***

W najbliższy, pierwszy piątek miesiąca dodatkowa okazja do spowiedzi od 17.00 do 18.30.

***

Ponadto w piątek o godz. 20.00 zapraszamy do Katedry na adoracyjne Uwielbienie Młodzieżowe; zapraszamy nie tylko młodych, ale wszystkich, którzy pragną we wspólnocie młodego Kościoła uwielbiać Chrystusa Eucharystycznego.

***

W sobotę o godz. 9.00, zgodnie z przesłaniem fatimskim, zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

***

W najbliższą środę podczas Mszy św. o godz. 18.30 Ksiądz Biskup ustanowi nowych stałych lektorów Diecezji Legnickiej.

***

Ksiądz Adam zaprasza młodzież poszukującą Boga i wspólnoty na kolejne spotkanie Ruchu Światło-Życie, w piątek o 19.15, a od najbliższej soboty o 10.30 wznawiamy także spotkania Oazy Dzieci Bożych w domu parafialnym.

***

W przyszłą niedzielę o godz. 20.00 zapraszamy wszystkich uczniów, studentów, pracowników naukowych na pierwszą powakacyjną Mszę Akademicką tzw. DWUDZIESTKĘ.

***

Już dzisiaj zapraszamy na inaugurację Duszpasterstwa Akademickiego IKONA, która odbędzie się 8 października o godz. 20.00 w domu parafialnym. Zapraszamy wszystkie osoby w wieku 18-30 lat – uczniów, studentów i osoby pracujące.

***

Rodziców dzieci klas III, które mają przyjąć I Komunię Św. w przyszłym roku zapraszamy na spotkanie w najbliższą sobotę o godz. 19.30 do Katedry.

***

Przypominamy, że rozpoczęły się zapisy dzieci klas I na przygotowanie do I Komunii św. oraz młodzieży klas VI na przygotowanie do bierzmowania. Ponadto wszyscy, którzy w swoim czasie nie przyjęli tych sakramentów mogą to uczynić jeszcze w tym roku, zgodnie z wcześniejszym ogłoszeniem. Sprawami I Komunii zajmuje się ks. Mateusz, a bierzmowania – ks. Adam.

udostępnij

Warto również zobaczyć