Ogłoszenia na 26. Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia na 26. Niedzielę zwykłą

W piątek rozpoczynamy październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Na codzienny wspólny różaniec zapraszamy do Katedry o g. 17.30, jedynie w soboty o 9.00.

****

W tym tygodniu 1.X. przypada I piątek miesiąca – dzień wynagradzający Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Dodatkowa okazja do spowiedzi jak zwykle od 17.00 do 18.30.

****

W tym dniu podczas wieczornej Mszy św. nastąpi obrzęd przyjęcia do Arcybractwa Straży Honorowej. Spotkanie przygotowawcze dla kandydatów odbędzie się w środę po Mszy św. wieczornej. Prosimy o niezawodne przybycie, ponieważ zostanie wyjaśniony obrzęd przyjęcia i podane zostaną także szczegóły tej uroczystości.

****

W najbliższą sobotę (I miesiąca) o 9.00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

****

Najbliższy tydzień będzie przebiegał pod szczególną opieka Świętych Aniołów. W środę obchodzimy święto św. Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela. Ze względu na czczoną w katedrze figurę św. Michała z Gargano święto to rozpoczniemy już we wtorek (ostatni miesiąca) comiesięcznym nabożeństwem anielskim poprzedzonym Mszą św. według formularza o św. Archaniołach.

Natomiast w sobotę obchodzimy wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Msza św. ku czci św. Aniołów Stróżów w sobotę będzie sprawowana o 12.00.

****

W przyszłą niedzielę o godz. 20.00 zapraszamy wszystkich uczniów, studentów i pracowników akademickich na pierwszą powakacyjną Mszę św. akademicką tzw. „dwudziestkę”.

****

Już dzisiaj zapraszamy także na inaugurację Duszpasterstwa Akademickiego IKONA, która odbędzie się 7 października (czwartek) o godz. 20.00 w domu parafialnym. Zapraszamy wszystkie osoby w wieku 18-30 lat – uczniów, studentów i osoby pracujące.

****

Powracamy do katechez dla osób dorosłych pod nazwą „Wspólnota 120”. Spotkania będą się odbywać w trzecie wtorki miesiąca i przeznaczone są dla wszystkich osób pełnoletnich: kobiet, mężczyzn, małżeństw i wszystkich chętnych. Najbliższe wstępne spotkanie, podczas którego zostaną przedstawione wszystkie szczegóły i cały program spotkań, zaplanowane jest na 19 października o godz. 16.30 i odbędzie się w domu parafialnym. 

****

W sobotę w Krzeszowie odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca. Autokar dla tych, którzy zgłosili chęć wyjazdu będzie podstawiony w sobotę o 7.00 na stacji benzynowej przy ul. Gwarnej.

****

Informacje dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych:

1. Spotkanie dla rodziców dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do I Komunii Św. odbędzie się 27 września o 19.30 w Katedrze. Uroczystość Rocznicy I Komunii św. zaplanowana jest w najbliższą niedzielę o godz. 11.30.

2. Spotkanie dla rodziców dzieci z klas III, które w przyszłym roku mają przystąpić do I Komunii Św. odbędzie się 30 września o 19.30 w Katedrze.

****

Po dłuższej przerwie swoją działalność pragnie kontynuować chór katedralny. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę (2.X.) w sali spotkań w domu parafialnym o godz. 18.00. Zapraszamy dotychczasowych członków chóru oraz nowych kandydatów, którzy chcieliby śpiewać w chórze.

****

Ponownie zachęcamy do fundowania obiadów dla dzieci z rodzin niezamożnych uczniów SP nr 10.

****

Zbiórka dla służby liturgicznej w środę o godz. 17.00 w katedrze. Zapraszamy także nowych kandydatów, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów naszej parafii. 

****

We wtorek o godz. 15.00 odbędzie się międzynarodowa modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia odmawiana na placach i skrzyżowaniach miast. W modlitwę można się włączyć w każdym miejscu. Zachęcamy. Bliższe informacje na stronie: iskra.jezuici.pl/koronka/2021.

****

W sobotę z kościoła św. Jana Chrzciciela wyruszy kolejna nocna pielgrzymka pokutna do Legnickiego Pola. Rozpocznie się ona Mszą św. o godz. 21.00.

****

Zachęcamy do ofiarowania swoim bliskim żyjącym i zmarłym Ofiary Mszy Św. Są wolne intencje mszalne na miesiąc październik. Intencje można zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

****

Parafialny Zespół Charytatywny będzie wydawał żywność osobom, które wspomaga parafia w najbliższy czwartek od 16.00 do 17.00 przy domu parafialnym.

****

W związku z Motu Proprio „Traditionis Custodes” papieża Franciszka, dotyczącego Mszy św. tzw. trydenckich informujemy, że odtąd jedynym miejscem sprawowania Mszy św. trydenckich w Legnicy będzie kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie posługuje ustanowiony przez Biskupa Legnickiego Duszpasterz Wiernych Tradycji Łacińskiej Diecezji Legnickiej – ks. Piotr Kruczyk.

W związku z nowymi zarządzeniami Papieża w tej sprawie Biskupi Polscy wydali dokument wyjaśniający niektóre kwestie. W tym rozporządzeniu Biskupów jest m.in. zalecenie, aby w katedrach oraz innych znaczących kościołach diecezji główna Msza św. w niedzielę była sprawowana w sposób bardziej uroczysty z odpowiednią asystą liturgiczną, śpiewem gregoriańskim oraz z użyciem klasycznego języka liturgii Kościoła Zachodniego – łaciny.

W odpowiedzi na to rozporządzenie Episkopatu Polski pragniemy w naszej katedrze sprawować w ten sposób jedną z niedzielnych Eucharystii. Będzie w niej można uczestniczyć już w najbliższą niedzielę o godz. 10.00. Pragniemy zaznaczyć, że nie będzie to Msza św. trydencka, ale Msza św. sprawowana według rytu posoborowego, czyli taka w jakiej obecnie uczestniczymy. Jedyną zmianą będzie użycie języka łacińskiego i dodatkowo śpiewu gregoriańskiego. Tłumaczenie tekstów modlitw mszalnych będzie podane na ekranie. Liturgia Słowa (czytania, homilia) w całości będzie w języku polskim. Msza św. będzie miała bardziej uroczystą oprawę liturgiczną.

 

udostępnij