Ogłoszenia na 27. Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia na 27. Niedzielę zwykłą

Październikowe nabożeństwa różańcowe odbywają się w Katedrze codziennie o 17.30, jedynie w soboty po Mszy św. o 9.00. W związku z tym październiku nie będzie niedzielnych nieszporów.

****

Dzisiaj o godz. 10.00 poraz pierwszy zapraszamy na Mszę św. (tzw. Sumę), sprawowaną w języku łacińskim. Świętej Liturgii będzie towarzyszył także śpiew gregoriański.

****

Podczas Mszy św. o godz. 11.30 dzieci, które w ubiegłym roku przyjęły pierwszą Komunię św., będą wraz z rodzicami obchodzić I rocznicę tego wydarzenia i dziękować za dar Eucharystii.

****

Po wakacyjnej przerwie powracamy do sprawowania akademickiej Mszy św. o godz. 20.00. Duszpasterstwo akademickie przy Katedrze IKONA zaprasza także na spotkanie w czwartek o godz. 20.00 do sali domu parafialnego.

****

Ksiądz Adam zaprasza młodzież na spotkania oazowe w piątek o godz. 19.15 oraz dzieci na Oazę dzieci Bożych w sobotę o godz. 10.00. Oba spotkania odbywają się w sali domu parafialnego.

****

W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

– w poniedziałek (4.10) – św. Franciszka z Asyżu, założyciela Zakonu Braci Mniejszych; pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji Ojców Franciszkanów.

– we wtorek (05.10) – św. Faustynę Kowalską, Apostołki Bożego Miłosierdzia, której relikwie znajdują się w Katedrze

– w czwartek (07.10.) – Matkę Bożą Różańcową, dzień patronalny wspólnoty Żywego Różańca; całą wspólnotę różańcową zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30 w tym dniu

****

W tygodniu przypada I czwartek miesiąca, zatem jak zwykle o 23.00 zapraszamy na Godzinę Świętą. Zapraszamy zwłaszcza Arcybractwo Straży Honorowej Najśw. Serca Pana Jezusa, które zainaugurowało swoją obecność przy Katedrze w miniony piątek. Spotkanie formacyjne Arcybractwa odbędzie się we wtorek po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy także wszystkich, którzy chcieliby się zapoznać z tą wspólnotą.

****

W najbliższą środę diakon Artur obchodzi dzień imienin. Prosimy o modlitwę w Jego intencji i zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30

****

Obowiązkowe spotkanie dla rodziców młodzieży kl. VII i VIII, przygotowującej się do bierzmowania, odbędzie w czwartek (7.10) o godz. 19.30 w Katedrze.

****

Zgodnie z informacją zawartą w dzisiejszym Liście Episkopatu Polski w przyszłą niedzielę po Mszy św. będzie można materialne wesprzeć Dzieło III Tysiąclecia i wspomóc w ten sposób zdolną polską młodzież, w zdobywaniu wiedzy i wykształcenia.

 

udostępnij