Ogłoszenia na 27. Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia na 27. Niedzielę zwykłą

Niedzielne homilie w miesiącu październiku będą kierunkowały naszą refleksję i uwagę wokół tematu: Parafia jako wspólnota Kościoła. Każda z następnych niedziel poruszy kolejny aspekt tego tematu. Związane to jest z wyjątkowymi rekolekcjami, jakie przeżywamy w październiku pod hasłem: „Wróćcie do Domu”. Ci którzy uczęszczają na niedzielną Mszę św. będą mieli okazję umocnić swoją przynależność do Kościoła i parafii. Natomiast za tych, którzy nie praktykują lub odeszli od Kościoła będziemy się w tym miesiącu intensywnie modlić, zwłaszcza podczas różańca.

W tym tygodniu w poniedziałek modlimy się szczególnie o nawrócenie grzeszników, a w środę będziemy otaczać modlitwą wszystkie wspólnoty istniejące w naszej parafii.

Temat przyszłej niedzieli to: „Matka w domu rodzinnym”, czyli zbliżymy się do Matko Bożej i Matki Kościoła i do Jej Serca.

Plan tych październikowych dni, jest umieszczony w gablotach przykościelnych, na stronie internetowej (zobacz) oraz na ulotkach przy wejściu do kościoła. Serdecznie zapraszamy do modlitwy i słuchania Słowa Bożego.

***

W najbliższą niedzielę, 11 października, będziemy obchodzić w całej Polsce XX Dzień Papieski, pod hasłem „Totus Tuus”. Episkopat Polski wystosował z tej okazji list pasterski, który znajdziemy na stronie internetowej Diecezji Legnickiej oraz jest wywieszony w gablocie wewnętrznej.

Dzień Papieski, to także budowanie żywego pomnika Jana Pawła II, jakim jest okazywanie materialnej pomocy zdolnej młodzieży polskiej z rodzin niezamożnych. Jak co roku przy wejściu do kościoła będzie można w przyszłą niedzielę złożyć ofiarę na ten cel. Dziękujemy za hojność.

***

Nabożeństwa różańcowe w katedrze odbywają się codziennie o godz. 17.30, jedynie w soboty zapraszamy o 9.00.

***

W tym tygodniu w liturgii obchodzimy m.in.:

– w poniedziałek (5.10.) – wspomnienie św. Siostry Faustyny, apostołki Bożego Miłosierdzia; Jej relikwie znajdują się w naszej katedrze
w kaplicy relikwii pw. Wszystkich Świętych.

– w środę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej; dzień patronalny wspólnoty Żywego Różańca

***

W czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się kolejna adoracja Najświętszego Sakramentu z udziałem rodzin „Odpoczynek przy Sercu Jezusa”, połączona z indywidualnym błogosławieństwem.

***

W sobotę, jak zawsze II miesiąca, odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych

***

Za tydzień, o 16.00 sprawujemy w katedrze dodatkową Mszę św. w klasycznym rycie rzymskim., natomiast od dzisiaj młodzież akademicką i nauczycieli akademickich zapraszamy na niedzielną Mszę św. o 20.00.

***

Młodzież poszukującą Boga, pragnącą pogłębić swoją wiarę zapraszamy na spotkania ruchu Światło-Życie w każdy piątek o godzinie 19.15 natomiast dzieci zapraszamy na spotkania Oazy dzieci Bożych w soboty o godz. 10.30. Spotkania odbywają się w domu parafialnym.

***

Informacja dla narzeczonych: od 19 do 23 października, w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski, na Osiedlu Kopernik, odbędzie się jesienna edycja kursu przedmałżeńskiego. Zgłoszenia można kierować mailowo lub telefonicznie. Adres e-mail i numer telefonu podany w gablotach informacyjnych.

***

Raz jeszcze przypominamy, że rozpoczęły się zapisy dzieci klas I na przygotowanie do I Komunii św. oraz młodzieży klas VI na przygotowanie do bierzmowania. Ponadto wszyscy, którzy w swoim czasie nie przyjęli tych sakramentów mogą to uczynić jeszcze w tym roku, zgodnie z wcześniejszym ogłoszeniem. Sprawami I Komunii zajmuje się ks. Mateusz, a bierzmowania – ks. Adam, którzy przekażą także karty zgłoszeniowe.

***

Uczniów klas VIII przygotowujących się do bierzmowania zapraszamy na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w poniedziałek o godzinie 19.15
w katedrze.

***

Trzykrotnie w ciągu miesiąca sprawujemy w katedrze Msze św. w intencjach zbiorowych: 13 dnia (od maja do października), przed nabożeństwem fatimskim; 22 dnia miesiąca modlimy się za wstawiennictwem św. Rity oraz ostatniego dnia miesiąca sprawujemy Mszę św. za zamarłych.

Przy figurze św. Antoniego została umieszczona skrzynka i kartki na których można wypisać intencje na którąś z tych Mszy św. i wrzucić je do wspomnianej skrzynki. Ułatwi to zamawianie intencji na dany dzień.

***

Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza młodzież męską ze szkół ponadpodstawowych i studentów do udziału w wędrówce po górach, podczas której będzie można porozmawiać o życiu, powołaniu, swojej przyszłości. Wyprawy po Karkonoszach i Górach Izerskich będą organizowane w towarzystwie ojca duchownego, przewodnicka PTTK oraz ciekawych ludzi, raz w miesiącu pod hasłem: „Dobre Rozeznanie Powołania”. Pierwsza wyprawa odbędzie się w sobotę 10 października 2020 roku. Chętni mogą się zgłasza poprzez Wielebnych Księży Proboszczów lub bezpośrednio do ks. Tomasz Metelicy: powolanie@diecezja.legnica.pl lub tel. 880-644-402.

***

Usilnie prosimy o zachowywanie zasad obowiązujących podczas zgromadzeń w czasie zagrożenia pandemicznego. Zwłaszcza prosimy o używanie maseczek zasłaniających usta i nos i zachowanie bezpiecznej odległości od siebie.

 

udostępnij

Warto również zobaczyć