Ogłoszenia na 28. Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia na 28. Niedzielę zwykłą

Październikowe nabożeństwa różańcowe odbywają się w Katedrze codziennie o 17.30, jedynie w soboty po Mszy św. o 9.00.

****

Rozpoczyna się dzisiaj kolejny XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”, który jest okazją do przypomnienia sobie nie tylko postaci św. Papieża Jana Pawła II, ale także Jego nauczania. Ten dzień to także „budowanie żywego pomnika Ojca Św.” poprzez wsparcie materialne zdolnej polskiej młodzieży, pochodzącej z rodzin niezamożnych oraz małych miejscowości. Dziękujemy za złożoną ofiarę na ten cel przy wyjściu z kościoła.

****

Dzień Papieski rozpoczyna także w naszym mieście XXI Legnickie Dni Chrześcijańskiej, których organizatorem jest Akcja Katolicka. Dokładny plan tego wydarzenia znajdziemy w gablocie.

****

Dzisiaj o 20.00 sprawujemy dodatkową Mszę św. akademicką. Duszpasterstwo akademickie przy Katedrze IKONA zaprasza na kolejne spotkanie w czwartek o godz. 20.00 do sali domu parafialnego.

****

W środę przypada 13 dzień miesiąca. Zatem po Mszy św. wieczornej zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie, w których wezmą udział uczestnicy rozpoczynjących się dzisiaj Legnickich Dni Chrześcijańskich.

****

W najbliższy II czwartek miesiąca wyjątkowo nie będzie adoracji z udziałem rodzin „Odpoczynek przy Sercu Jezusa”. Zachęcamy natomiast do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracyjnej.

****

W piątek (15.X.) obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego. Wszystkich rodziców, którzy przeżyli śmierć swoich dzieci, będziemy wspierać modlitwą podczas Mszy św. wieczornej w tym dniu. Zaprasza duszpasterstwo oraz Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.

****

W tym tygodniu w sobotę, 16 października, obchodzimy Uroczystość Św. Jadwigi Śląskiej, która przebywała także w Legnicy i tu przeżyła śmierć swojego syna, Henryka Pobożnego na Legnickim Polu, gdzie teraz znajduje się tam Jej Sanktuarium i bazylika.

****

W czwartek (14.X.) obchodzimy Dzień Nauczyciela. Wszystkim pedagogom, wychowawcom, katechetom, nauczycielom i pracownikom szkoły składamy najlepsze życzenia i podziękowania za ofiarną pracę, zwłaszcza w tym trudnym dla wszystkich czasie. W intencji Państwa będziemy się modlić zwłaszcza podczas różańca i Mszy św. wieczornej w najbliższy czwartek.

****

Ksiądz Adam zaprasza młodzież na spotkania oazowe w piątek o godz. 19.15 oraz dzieci na Oazę dzieci Bożych w sobotę o godz. 10.00. Oba spotkania odbywają się w sali domu parafialnego.

****

Informacja dla kandydatów do bierzmowania: spotkanie dla uczniów klas VII odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.15 w Katedrze.

****

Przypominamy, że w najbliższą niedzielę (17.X.) w kinie Piast odbędzie się dla parafii projekcja najnowszego filmu Fatima, opowiadającego o objawieniach Matki Bożej w Portugalii w 1917 r. Bilet w cenie 13 zł. Zapraszamy.

 

udostępnij