Ogłoszenia na 28. Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia na 28. Niedzielę zwykłą

– Na modlitwę różańcową zapraszamy do Katedry codziennie o 17.30, jedynie w soboty po Mszy św. o 9.00.

– Dzisiaj przypada wspomnienie ostatniego objawienia fatimskiego. Na comiesięczne nabożeństwo fatimskie, ostatnie w tym roku, zapraszamy dzisiaj wyjątkowo o 17.30. Po nabożeństwie Msza św. zbiorowa w intencjach polecanych przez wiernych.

– Kolejny Dzień Papieski, który dzisiaj obchodzimy ma na celu przybliżanie nauczania św. Jana Pawła II i budowanie Jego żywego pomnika, poprzez wspieranie Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która pomaga zdolnej i niezamożnej młodzieży polskiej w zdobywaniu wykształcenia. Ofiary na ten cel do puszek można złożyć przy wyjściu z kościoła przy kiosku.

– W tym tygodniu w liturgii obchodzimy m.in:
– 16.10 (środa) – uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej Patronki Śląska
– 18.10 (piątek) – święto św. Łukasza Ewangelisty
– 19.10 (sobota – wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki, którego relikwie znajdują się w katedralnej kaplicy relikwii (dawna kaplica adoracji)

– Dzisiaj rozpoczynają się XII Legnickie Dni Chrześcijańskie pod hasłem „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi”, nawiązujące do 40. Rocznicy I Pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny. To wydarzenie zainauguruje konferencja o godz. 16.00 w domu parafialnym, składająca się z kilku prelekcji pod wspólnym tytułem „Wstańcie chodźmy”. Po konferencji o 17.30 nabożeństwo fatimskie w Katedrze, a po nim Eucharystia na rozpoczęcie Dni Chrześcijańskich. W kolejnych dniach spotkania będą się odbywać w poszczególnych parafiach miasta, według planu umieszczonego na plakacie.

– W najbliższą sobotę przypada 19 dzień miesiąca, zatem wieczorną Mszę św. poprzedzi nabożeństwo do św. Józefa. Wraz z Bractwem św. Józefa serdecznie zapraszamy

– W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Światowy Tydzień Misyjny, w kontekście ogłoszonego przez Papieża Franciszka Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego. Tydzień ten zainauguruje w Katedrze Msza św. o godz. 10.00. Jak co roku w całym świecie katolickim zbierane będą ofiary na rzecz najbiedniejszych krajów misyjnych i na pomoc misjonarzom.

– O godz. 16.00 sprawujemy dzisiaj dodatkową Mszę św. w rycie trydenckim.

– Jutro obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji wszystkim nauczycielom, wychowawcom, katechetom i pracownikom szkoły składamy wyrazy szacunku i serdeczne życzenia. Pragniemy także modlić się za Państwa. Z tej okazji zapraszamy na Mszę św. w najbliższą niedzielę o godz. 11.30.

– Duszpasterstwo Akademickie zaprasza w najbliższy czwartek o godz. 20.30, do Sali w domu parafialnym, na spotkanie otwarte dla wszystkich studentów i osób do 30 roku życia, którzy chcieliby poznać czym jest duszpasterstwo i jakie proponuje tematy spotkań w tym roku akademickim.

– Kartki wypominkowe są do dyspozycji przy ołtarzu św. Antoniego i w zakrystii.

– Kończymy zapisy młodzieży kl. VI do bierzmowania i dzieci kl. I do I Komunii św. Przypominamy, że spotkania formacyjne dla młodzieży przed bierzmowaniem odbędą się w domu parafialnym, w sali na parterze w następujących terminach:
– kl. VIII SP – poniedziałek 14.10., o godz. 16.00
– kl. I szkoły średniej (po 8 klasie szkoły podsawowej) poniedziałek 14.10. o g. 17.00.

– Przypominamy także, że obowiązkowe spotkanie dla rodziców młodzieży klas VIII i klas I szkoły średniej (po podstawówce) odbędzie się w Katedrze w środę 16 października o godz. 19.15.

– Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają materialnie prace konserwatorskie naszej katedralnej ambony.
_________________________________________________________________

W najbliższy piątek ks. Łukasz obchodzi dzień imienin. Prosimy o modlitwę w intencji Solenizanta i zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji w najbliższą niedzielę (20.10) o godz. 13.00

udostępnij

Warto również zobaczyć