Ogłoszenia na 29. Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia na 29. Niedzielę zwykłą

Mając na uwadze wzrastającą falę zakażeń koronawirusem oraz zarządzenia państwowe aktualnie obowiązujące, w trosce o bezpieczeństwo wiernych, Biskup Legnicki wydał odpowiednie zarządzenie obowiązujące podczas zgromadzeń religijnych i pracy duszpasterskiej w naszej diecezji. Pełny tekst zarządzenia znajduje się na stronie internetowej diecezji oraz w gablotach przy Katedrze.

Pragniemy zwrócić uwagę na następujące zasady:

1. W Katedrze może jednocześnie przebywać 450 osób, jednak z całą stanowczością prosimy o używanie maseczek lub przyłbic podczas liturgii, zakrywających jednocześnie usta i nos oraz o zachowanie bezpiecznej odległości między sobą; w tym celu dostępne są także balkony

2. Przy wejściu do Katedry znajdują się płyny do dezynfekcji rąk, z których prosimy korzystać

3. Msze święte w dni powszednie oraz niedziele i święta pozostają bez zmian; dyspensa dla tych którzy z obawy przed zakażeniem lub mając objawy zakażenia nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii, obowiązuje nadal. Należy jednak korzystać z transmisji telewizyjnej Mszy św. Na stronie katedralnej można także uczestniczyć on-line we wszystkich Mszach św. i nabożeństwa sprawowanych w Katedrze – ZOBACZ TRANSMISJĘ ONLINE.

4. Komunii św. udzielamy jak dotąd w formie tradycyjnej oraz na dłoń, jeżeli ktoś sobie życzy; o miejscu udzielania Komunii św. na dłoń informujemy zawsze przed Komunią.

5. Podczas spowiedzi należy bezwzględnie zakrywać usta i nos

6. Kancelaria parafialna nie będzie czynna jak do tej pory; wszystkie sprawy można załatwić po uprzednim kontakcie z księdzem po Mszy św. lub telefonicznie pod parafialnym numerem 500 245 557

***

Pozostałe informacje: 

W związku z zaistniałą sytuacją nasze rekolekcje „Wróćcie do domu” w zaplanowanej formie będą kontynuowane, gdy jednak sytuacja na to pozwoli. Aktualnie odwołaliśmy kaznodziejów zaproszonych na dzisiaj i na następną niedzielę. Nie odbędzie się także uroczysta adoracja Najświętszego Sakramentu, planowana na czwartek, którą przełożymy na później.

***

Pozostaje jednak aktualna modlitwa za naszą parafię, zwłaszcza za Parafian chorych, zainfekowanych, będących na kwarantannie, a także za Parafian niepraktykujących i tych którzy tracą wiarę. Modlimy się o oddalenie pandemii i bezpieczeństwo, zwłaszcza rodzin i osób starszych. Módlmy się także za siebie nawzajem.

***

Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy do Katedry codziennie o 17.30, jedynie w soboty po Mszy św. o 9.00. Zapraszamy szczególnie gorąco do modlitwy podczas różańca o ustanie pandemii.

***

W poniedziałek (19.10) wspominamy w liturgii bł. ks. Jerzego Popiełuszkę, którego relikwie znajdują się w kaplicy Wszystkich Świętych.

***

Spotkanie formacyjne dla uczniów kl. VIII przygotowujących się do bierzmowania odbędzie się w poniedziałek o 19.15 w Katedrze

***

W czwartek natomiast (22.10.) obchodzimy wspomnienie św. Jana Pawła II, który w 1997 r. nawiedził naszą Katedrę i pozostawił w niej ornat oraz kielich mszalny. Msze św. i nabożeństwo różańcowe w tym dniu będziemy sprawować przy Jego relikwiach.

***

W tym tygodniu wraz z różańcem będziemy sprawować:

w poniedziałek nabożeństwo do św. Józefa, jak zwykle 19 dnia miesiąca

w czwartek nabożeństwo do św. Rity, jak zawsze 22 dnia miesiąca

***

Przy ołtarzu św. Antoniego (oraz w zakrystii) pojawiły się kartki wypominkowe, na których zapisujemy imiona zmarłych polecanych modlitwie Kościoła w listopadzie. Kartki wypominkowe zapisane imionami zmarłych oraz z podanym swoim adresem można wrzucić do skrzynki obok, na tacę lub złożyć w zakrystii. Bliższe informacje na temat zbliżającego się czasu modlitwy za zmarłych podamy w najbliższą niedzielę.

***

W najbliższy wtorek (20.10) Legnickie Centrum Kultury organizuje w Katedrze koncert upamiętniający 100. Rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Koncert w wykonaniu prof. Andrzeja Chorosińskiego z recytacją fragmentów „Tryptyku Rzymskiego” w wykonaniu Michała Chorosińskiego rozpocznie się o godz. 19.30. Ze względu na obecną sytuację do wejścia na koncert uprawnia zaproszenie.

Organizatorzy (LCK) ponoszą pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo uczestników i wykonawców koncertu. Koncert będzie transmitowany na żywo na kanale YouTube Legnickiego Centrum Kultury pod linkiem ww.linkd.pl/cm4r

 

 

udostępnij

Warto również zobaczyć