Ogłoszenia na 29. Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia na 29. Niedzielę zwykłą

Październikowe nabożeństwa różańcowe odbywają się w Katedrze codziennie o 17.30, jedynie w soboty po Mszy św. o 9.00.

****

We wtorek przypada 19 dzień miesiąca. Na nabożeństwo do św. Józefa zapraszamy o 17.30 w połączeniu z różańcem. Natomiast w piątek, 22 dnia miesiąca zapraszamy na nabożeństwo do św. Rity, które odbędzie się po różańcu.

****

W najbliższą sobotę (4 miesiąca), o godz. 9.00 zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Strażniczki Naszej Nadziei, po nabożeństwie przed cudownym Obrazem Matki Bożej z Nadwórnej będzie sprawowana Msza św. Intencje które pragniemy polecać przez wstawiennictwo Matki Bożej, zapisane na kartkach, można składać w zakrystii.

****

W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

– W poniedziałek święto św. Łukasza Ewangelisty

– W piątek wspominamy św. Papieża Jana Pawła II. Msze św. będziemy sprawować przy Jego relikwiach, w ornacie papieskim i przy użyciu papieskiego kielicha.

****

W najbliższą niedzielę, jak co roku, będziemy gościć w naszej parafii młodych wolontariuszy misyjnych, którzy bezinteresownie poświęcają swój czas pomagając misjonarzom na całym świecie. Będzie też okazja, aby materialnie wesprzeć misjonarzy i dzieło misyjne.

Natomiast o godz. 10.00 Mszę św. w Katedrze będzie sprawował Ksiądz Biskupa Legnicki. Będzie to równocześnie rozpoczęcie diecezjalnego etapu planowanego w Kościele powszechnym Zgromadzenia Synodu Biskupów.

****

We wtorek o 16.30 rozpoczynamy cykl katechez dla dorosłych pod nazwą „Wspólnota 120”. Spotkania poruszające ważne tematy związane z wiarą odbywać się będą cyklicznie w sali domu parafialnego.

****

Młodzież zapraszamy na spotkania oazowe w piątek o godz. 19.15 a dzieci na Oazę dzieci Bożych w sobotę o godz. 10.00. Oba spotkania odbywają się w sali domu parafialnego.

****

Duszpasterstwo Akademickie Ikona zaprasza na kolejne spotkanie w czwartek o godz. 20.00

****

Zbliża się czas szczególnej modlitwy za zmarłych. Kartki wypominkowe można odebrać przy ołtarzu św. Antoniego lub w zakrystii. Zasady wypisywania imion i modlitwy za zmarłych tak jak w latach poprzednich.

****

Kandydatów do bierzmowania z klas. VIII zapraszamy na katechezę przygotowawczą, która odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.15 w katedrze.

****

Informacja dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych: zamówienia i przymiarka strojów komunijnych w poniedziałek od 16.30 dla chłopców a od 17.15 dla dziewczynek w domu parafialnym.

****

Dzisiaj w kinie Piast odbędzie się projekcja filmu pt. „Fatima”. Zachęcamy do obejrzenia.

****

Dziękujemy za wsparcie Dzieła Nowego Tysiąclecia. Zebraną kwotę 2.400 PLN przekazaliśmy do zarządu Fundacji.

 

udostępnij

Warto również zobaczyć