Ogłoszenia na 29. Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia na 29. Niedzielę zwykłą

– Na modlitwę różańcową zapraszamy do Katedry w październiku codziennie  o godz. 17.30, jedynie w soboty po Mszy św. o 9.00.

– Dzisiaj o godz. 11.30 sprawujemy Mszę św. w intencji wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów i pracowników oświaty, z okazji obchodzonego niedawno Dnia Edukacji Narodowej. Serdecznie zapraszamy.

– We wtorek przypada 22 dzień miesiąca. O godz. 17.30 (pół godziny wcześniej) zapraszamy na nabożeństwo różańcowe ze św. Ritą i św. Janem Pawłem II, którego wspominamy w tym dniu. Na zakończenie tradycyjnie pobłogosławimy róże.

– W najbliższą niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie wspólnoty „Mężczyźni św. Józefa”. Członkowie tej wspólnoty przygotowali nabożeństwo różańcowe które odbędzie się jak zwykle o 17.30. Na ten „męski różaniec” zapraszamy wszystkich parafian, a zwłaszcza Panów. Po różańcu i po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne Zapraszamy wszystkich mężczyzn, którzy chcieliby doświadczyć wspólnoty i formacji w oparciu o Słowo Boże.

– W miniony poniedziałek rozpoczął się kolejny cykl katechez neokatechumenalnych. Jest to szczególna okazja dla ochrzczonych do odnowienia i umocnienia swojej wiary, okazja do przemyślenia w świetle Słowa Bożego swojego życia z jego problemami; okazja do doświadczenia siły wspólnoty chrześcijańskiej i bardziej świadomego przezywania liturgii. Serdecznie zachęcamy wszystkich Parafian oraz pozostałych mieszkańców Legnicy do udziału w katechezach, które odbywają się w Katedrze w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 19.30. Katechezy prowadzi kapłan, kleryk oraz para małżeńska, którzy specjalnie w tym celu przyjechali do Legnicy. „Dajmy Bogu szansę”.

– Kartki wypominkowe można odebrać przy ołtarzu św. Antoniego, a także w zakrystii.

– Legnicki chór Madrygał, obchodzi w tym roku 70-lecie swojego istnienia, Z tej okazji chórzyści wraz z dyrygentem zapraszają na koncert jubileuszowy, który odbędzie się w Katedrze w piątek (25.10) o godz. 19.15. Wstęp wolny.

– Trwają prace restauracyjno – konserwatorskie przy ambonie katedralnej. Obecnie polegają one na oczyszczeniu obiektu. Dziękujemy za każdą ofiarę przeznaczoną na ten cel.

– Dziękujemy także wszystkim którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiarę na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebraliśmy kwotę 1869, 89 zł oraz 10 £, która została przekazana do Fundacji. Dzisiaj natomiast w całej Polsce wspieramy misjonarzy i dzieło ewangelizacji.

 

udostępnij