Ogłoszenia na 3. Niedzielę Adwentu

Ogłoszenia na 3. Niedzielę Adwentu

W tym tygodniu, w czwartek (jak zwykle 17 grudnia) rozpoczynamy drugą część Adwentu, przygotowującą nas bezpośrednio do chrześcijańskiego przeżycia zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. W związku z obecną sytuacją przygotowanie to będzie w nieco innej formie. W najbliższą niedzielę homilia będzie mały charakter rekolekcji, podobnie poranne roraty. Prosimy także, aby pamiętać o spowiedzi przedświątecznej. Okazja do spowiedzi w tym tygodniu jak zwykle pół godziny przed Mszą św., a od najbliższej niedzieli w konfesjonale będziemy służyć dłużej.

****

Serdecznie zapraszamy na Msze św. roratnie, które w Katedrze sprawujemy od poniedziałku do piątku o 6.30 dla dorosłych i młodzieży, natomiast dla dzieci o 17.00. W soboty na roraty zapraszamy o 9.00.

****

Dzisiaj podczas Mszy św. o 13.00 udzielimy sakramentu bierzmowania, przygotowanej do jego przyjęcia, młodzieży naszej parafii.

****

O 16.00 sprawujemy dodatkową Mszę św. w klasycznym rycie rzymskim.

****

W każdą niedziele zapraszamy na Liturgię Godzin: o 7.00 na jutrznię, a o godz. 18.00 na nieszpory.

****

W sobotę przypada 19 dzień miesiąca, zatem wraz z Bractwem św. Józefa o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do św. Józefa.

****

Przypominamy, że w okresie Adwentu Msze św. wieczorne od poniedziałku do piątku sprawujemy o 17.00., a w soboty i niedziele bez zmian.

****

Informacje na temat obchodów świąt Bożego Narodzenia w Katedrze i formie ewentualnej wizyty duszpasterskiej podamy w najbliższą niedzielę.

****

Pobłogosławione opłatki wigilijne można nabywać w zakrystii. Ofiary składane z tej okazji, za które dziękujemy, w związku ze zmniejszoną tacą niedzielną, przeznaczone są w całości na utrzymanie Katedry i przygotowania przedświąteczne.

****

Nadal można się włączyć w organizowaną w naszej parafii pomoc charytatywną. Do kupienia są jeszcze świece Caritas, dziękujemy za przekazanie żywności dla rodzin niezamożnych oraz wspieranie duszpasterstwa dzieci i młodzieży przez zakupienie ozdób świątecznych lub sianka na stół wigilijny, oferowanych przez ministrantów lub kalendarzy na rok 2021, wspierających nasze Seminarium Duchowne.

 

udostępnij

Warto również zobaczyć