Ogłoszenia na 3. Niedzielę Adwentu

Ogłoszenia na 3. Niedzielę Adwentu

Trzecia niedziela Adwentu, zwana niedzielą „Gaudete”, czyli „radujcie się” przypomina nam, że zbliżamy się do celebrowania misterium „Słowa, które stało się Ciałem”. Podczas tegorocznego adwentu w naszej parafii rozważamy Słowo Boże na sposób rekolekcji pod hasłem: „Bóg mój – Kościół mój” i pochylamy się nad tajemnicą wspólnoty Kościoła, która tworzymy.

Dzisiejsza niedziela rekolekcyjna to adwentowy dzień ojca. Na zakończenie Mszy św. zaprosimy przed ołtarz ojców, aby udzielić im specjalnego błogosławieństwa. Jeżeli ojcowie przyszli dzisiaj na Mszę św. ze swoimi synami, to zapraszamy także synów, którzy niech towarzyszą swoim ojcom podczas błogosławieństwa. Zapraszamy dziadków – ojców seniorów, ojców juniorów i synów.

Za tydzień będziemy obchodzić adwentowy dzień matki i udzielać błogosławieństwa wszystkim mamom.

****

Uzupełnieniem tych wyjątkowych rekolekcji są Roraty dla młodych i dorosłych o 6.30, natomiast dla dzieci o 17.00. Ci którzy nie mogą uczestniczyć w roratach, mogą korzystać z transmisji internetowej oraz odsłuchać roratnich homilii umieszczonych na naszej stronie internetowej >>tutaj<<

****

Ze spowiedzi przedświątecznej prosimy korzystać w dni powszednie przed Mszą św., Natomiast dzisiaj w konfesjonale służy dodatkowo dwóch zaproszonych księży, a w przyszłą niedzielę będzie nam pomagał dodatkowo jeden spowiednik. Nie będzie specjalnego dnia spowiedzi.

****

W piątek (17.12.) rozpoczyna się II część Adwentu, która bezpośrednio przygotowuje nas do Świat Bożego Narodzenia.

****

Dzisiaj o godz. 18.00 zapraszamy na niedzielne nieszpory.

****

W przyszłą niedzielę (jak zwykle 19. dnia miesiąca) o godz. 18.00 odbędzie się nabożeństwo do św. Józefa z udziałem członków Bractwa św. Józefa.

****

W poniedziałek (13.12.) przepada 40. rocznica stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy o ofiarach tego tragicznego czasu i o modlitwie za Ojczyznę. Z tej okazji zapraszamy do Katedry na Mszę św. zwłaszcza o godz. 12.00.

****

Młodzież przygotowującą się do bierzmowania z kl. VII ks. Adam zaprasza na spotkanie w poniedziałek, które odbędzie się o 18.15 w Katedrze.

****

Osoby dorosłe zapraszamy na katechezę pod nazwą „Wspólnota 120”. Spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek (14.12.) o godz. 20.00 w domu parafialnym.

****

Szafarzy Nadzwyczajnych Komunii św. oraz innych mężczyzn zapraszamy na kolejne „męskie spotkanie” do domu parafialnego w czwartek o 19.30.

****

W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki wigilijne. Dziękujemy za ofiary składane z tej okazji, przeznaczone na opłatę za gaz i energię elektryczna.

****

Przypominamy, że w zakrystii można także odebrać karty zgłoszeń na „kolędę” jeżeli ktoś życzy sobie wizyty duszpasterza w swoim domu. Ze względu na trwająca pandemię i ze względu obawę przed zakażeniem Koronawirusem, poza tradycyjną wizytą duszpasterską będzie można uczestniczyć jak w ubiegłym roku w tzw. „mszach św. kolędowych”. Wypełnione karty zgłoszeń na kolędę należy oddać bezpośrednio do rąk księdza.

****

Czas adwentu mobilizuje nas także do pamięci o samotnych, zwłaszcza w podeszłym wieku i o ubogich. Jak co roku parafia przygotowuje pomoc dla tych naszych sióstr i braci. Trwałe produkty żywnościowe można jak zwykle składać w zakrystii lub w kiosku parafialnym.

Ponadto prosimy o szczególną wrażliwość serca wobec samotnych i starszych sąsiadów. Jeżeli znamy kogoś takiego, komu radość sprawiłaby wizyta księdza w dzień wigilii, który pragnie odwiedzić samotnych, połamać się opłatkiem, złożyć życzenia i choć przez chwilę porozmawiać, to proszę zgłosić taką samotną osobę księdza proboszczowi. Jedyny warunek to zgoda tej osoby na taką świąteczną wizytę.

 

 

udostępnij