Ogłoszenia na 3. Niedzielę Adwentu

Ogłoszenia na 3. Niedzielę Adwentu

– We wtorek (17.XII.) rozpoczyna się II część Adwentu, która bezpośrednio przygotowuje nas do obchodów uroczystości Narodzenia Pańskiego.

– Msze św. roratnie, w Katedrze sprawujemy codziennie od poniedziałku do piątku o 6.30 i dodatkowo z udziałem dzieci o 17.00; w sobotę o 6.30 sprawujemy Mszę św. roratnią w rycie trydenckim.  W tym tygodniu od poniedziałku do piątku nie będzie jeszcze Mszy św. o 18.30.

– Tegoroczne poranne Roraty z hasłem” Podróż do Serca” mają formę rekolekcji i podejmują temat prawdziwej i realnej obecności Chrystusa w Eucharystii. Punktem kulminacyjnym, a równocześnie zakończeniem Rorat będzie uroczysta adoracja Najświętszego Sakramentu „W Sercu Jezusa” w Katedrze w najbliższą niedzielę o 17.00. W adoracji weźmie udział chór katedralny, zespół „Cantus Mirabilis” oraz instrumentaliści. Bardzo serdecznie zapraszamy nie tylko uczestników Rorat, ale także wszystkich Parafian i mieszkańców Legnicy. Nie pozwólmy, aby ominął nas ten czas łaski…

– Natomiast w sobotę 21 grudnia zapraszamy do parafialnego pielgrzymowania do Sanktuarium Św. Jacka, gdzie miał miejsce Cud Eucharystyczny. Do Sanktuarium udajemy się w najbliższą sobotę indywidualnie na Mszę św. o 12.00.

– Przypominamy, że spowiedź adwentowa w Katedrze zaplanowana jest na 23 grudnia (następny poniedziałek) od 11.00 do 13.00 i od 17.00 do 19.00. Zaprosiliśmy do pomocy odpowiednią liczbę księży. Prosimy tak zaplanować czas, aby skorzystać z okazji do sakramentalnego pojednania przed świętami z Bogiem i bliźnimi, aby w ten sposób móc ze spokojem serca i sumienia przełamywać w Wigilię biały opłatek.

– W czwartek przypada 19 dzień miesiąca, jednak ze względu na „roratni” porządek Mszy św. nabożeństwa do św. Józefa wyjątkowo nie będzie.

– Natomiast w przyszłą niedzielę przypada 22 dzień miesiąca, zapraszamy zatem na nabożeństwo do św. Rity, a po nim na Mszę św. o godz. 18.30 w intencjach zbiorowych. W związku z planowaną adoracją eucharystyczną w tym dniu, do św. Rity będziemy się modlić dopiero po zakończeniu adoracji

– Opłatki wigilijne można jeszcze nabywać w zakrystii. Serdecznie dziękujemy za składane przy opłatkach ofiary z przeznaczeniem na renowację ambony, tym bardziej, że po awarii nagłośnienia, jaka miała miejsce miesiąc temu zmuszeni byliśmy kupić nowy wzmacniacz i dokonać kilku napraw na kwotę 10 500 zł.

– Dziękujemy za wparcie naszych ministrantów i pomoc w organizowaniu ich letniego odpoczynku. Dziękujemy za zakup ozdób świątecznych, z których dochód jest przeznaczony na ten właśnie cel.

udostępnij

Warto również zobaczyć