Ogłoszenia na 3. Niedzielę Wielkanocną

Ogłoszenia na 3. Niedzielę Wielkanocną

Dzisiaj w Kościele Katolickim rozpoczyna się Tydzień Biblijny, który ma zachęcić wiernych do częstego czytania i rozważania Słowa Bożego. Zachęcamy, aby w tym szczególnym czasie brać częściej do ręki Pismo św. i czytać. Słowo Boże w tym czasie niech będzie światłem na trudne dni.

***

Od najbliższej niedzieli przywracamy sprawowanie jutrzni o godz. 7.00

***

We wtorek (ostatni miesiąca) zapraszamy na nabożeństwo anielskie po Mszy św. wieczornej (jednak bez użycia wody święconej i bez indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem)

***

W środę (29.04.) obchodzimy święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Patronki Europy; módlmy się w tym dniu za Jej przyczyną o ustanie Epidemii
w Europie i na świecie.

***

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca, okazja do spowiedzi podczas wszystkich Mszy św. i dodatkowo od 17.00 do 18.00 w kaplicy pojednania
i w zakrystii.

***

Od piątku rozpoczyna się miesiąc maj. Na nabożeństwa majowe zapraszamy do Katedry codziennie o godz. 18.00 (także w niedziele), jedynie w soboty po Mszy św. o 9.00.

***

W piątek (1 maja) przypada także wspomnienie św. Józefa rzemieślnika. Na Mszę św. o 18.30 zapraszamy Bractwo Św. Józefa (nie odbędzie się jednak spotkanie wspólnoty po Mszy św.)

***

Ponieważ w tym roku 3 maja przypada w niedzielę wielkanocną, która ma pierwszeństwo liturgiczne, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski obchodzimy w najbliższą sobotę. Na Msze św. zapraszamy o 9.00, 12.00 i 18.30.

***

Także w najbliższą I sobotę miesiąca o 9.00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu, zgodnie z fatimską tradycją.

***

Pamiętajmy także o codziennej modlitwie o deszcz, aby Bóg uchronił nas od klęski suszy.

***

Zachęcamy także do zamawiania Mszy św., ponieważ mamy aktualnie kilka wolnych terminów.

 

 

udostępnij

Warto również zobaczyć