Ogłoszenia na 3. Niedzielę Wielkanocną

Ogłoszenia na 3. Niedzielę Wielkanocną

Trzecia niedziela wielkanocna, która dzisiaj przypada, rozpoczyna XIV Tydzień Biblijny, obchodzony w tym roku pod hasłem: „Posłani z darem pokoju Jezusa Zmartwychwstałego”. Jej celem jest ponowne odkrywanie
i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Obchody tegorocznej Niedzieli Biblijnej będzie ubogacał
VI Narodowy Dzień Czytania Pisma. Przedmiotem lektury będzie Ewangelia wg. św. Łukasza.

Jest to dobra okazja, by zapytać, czy posiadamy w domach Pismo Święte i czy je często czytamy i rozważamy. Przypominamy słynne powiedzenie św. Hieronima: „Nie znać Pisma Świętego, to nie znać Chrystusa”.

****

Od dzisiaj zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa majowe – codziennie o godz. 18.00.

****

W najbliższą sobotę podczas Mszy św. o godz. 12.00 Ksiądz Biskup Legnicki udzieli święceń diakonatu jednemu alumnowi naszego Seminarium oraz diakonatu stałego jednemu mężczyźnie żonatemu z parafii w Ocicach. Pamiętajmy w naszych modlitwach o kandydatach do święceń.

****

We wtorek obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. W Katedrze Msze św. sprawujemy jak w niedzielę, tzn. o 7.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.30, z wyjątkiem Eucharystii o 20.00. Msza za Ojczyznę będzie odprawiona o godz. 10.00.

****

W środę rozpoczyna się czas tegorocznym Matur. Młodzieży, która przygotowuje się do egzaminu dojrzałości życzymy łaski Ducha Świętego i zapewniamy o modlitwie w Katedrze. Także Ksiądz Biskup zwrócił się z prośbą do wszystkich Diecezjan o duchowe towarzyszenie młodzieży maturalnej.

****

W najbliższy I czwartek miesiąca o 23.00 zapraszamy adorację Najśw. Sakramentu w ramach Godziny Świętej.

****

W piątek dodatkowa okazja do spowiedzi od 17.00 do 18.30.

****

W I sobotę miesiąca o 9.00 zapraszamy na Mszę św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi.

****

W piątek (6 maja) obchodzimy święto Apostołów Filipa i Jakuba.

****

Spotkanie formacyjne Arcybractwa Straży Honorowej Najśw. Serca Pana Jezusa odbędzie się w najbliższy wtorek (3 maja) o godz. 19.30.

****

Ojcowie Franciszkanie zapraszają na kolejną edycję nocnego czuwania ewangelizacyjno – modlitewnego „Ogień dwóch Serc”, które rozpocznie się 6 maja 2022 r. Eucharystią o godz. 18.30 w kościele św. Jana Chrzciciela,
a zakończy się Mszą świętą o północy.

 

udostępnij

Warto również zobaczyć