Ogłoszenia na 3. Niedzielę Wielkiego Postu

Ogłoszenia na 3. Niedzielę Wielkiego Postu

Zapraszamy do Katedry na cotygodniowe nabożeństwa pasyjne:

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17.30;

Droga Krzyżowa w piątek o 11.30 i 18.00; dzieci zapraszamy o 17.00. 

Ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali przeznaczone są, jak co roku, na kwiaty do „Bożego Grobu”

****

W najbliższą środę rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością św. Józefa. W związku z trwającym Rokiem św. Józefa, ze szczególną zachętą zapraszamy do tej modlitwy przez dziewięć dni po Mszy św. Tegoroczne główne uroczystości ku czci Świętego Józefa odbędą się w Krzeszowie, o czym poinformujemy dokładnie w najbliższą niedzielę.

****

W czwartek (drugi miesiąca) o 19.15 zapraszamy na comiesięczną adorację Najświętszego Sakramentu „Odpoczynek przy Sercu Jezusa” połączoną
z indywidualnym błogosławieństwem.

****

Przypominamy, że w kaplicy adoracyjnej, w każdy piątek o 15.00 odmawiamy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji o ustanie pandemii.

****

W najbliższą niedzielę o 16.00 będzie sprawowana w Katedrze Msza św. w klasycznym rycie rzymskim. Informujemy, że Ksiądz Biskup powołał do istnienia przy Katedrze Legnickiej Diecezjalne Duszpasterstwo Wiernych związanych z tradycyjnym rytem trydenckim. Duszpasterzem wiernych Tradycji ustanowił ks. Piotra Kruczyka, wikariusza parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Legnicy. Odpowiednie dekrety zostaną ogłoszone w najbliższą niedzielę przed Mszą św. trydencką.

****

W piątek grupa 15 mężczyzn wyrusza w Sudety na ekstremalną Drogę Krzyżową. Wracamy do Legnicy w sobotę i obiecujemy modlitwę za całą naszą parafialną wspólnotę.

****

Dziękujemy za wsparcie organizowanej przez naszą parafię pomocy żywnościowej dla osób ubogich na święta. Dziękujemy za składane produkty żywnościowe i ofiary pieniężne na ten cel. Informujemy także, że w kiosku są już do nabycia świece wielkanocne, z których dochód przeznaczony jest na organizowaną przez caritas pomoc zwłaszcza dzieciom i osobom starszym. Dziękujemy także za ofiary złożone tydzień temu na pomoc misjom. Zebrana kwota 18000, zł została przekazana beneficjentom, zgodnie z jej celem.

****

Wszystkim Paniom z okazji jutrzejszego dnia Kobiet składamy uszanowanie i dar modlitwy.

 

wielki post 2021

udostępnij

Warto również zobaczyć