Ogłoszenia na 3. Niedzielę Wielkiego Postu

Ogłoszenia na 3. Niedzielę Wielkiego Postu

Katedrze rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne. Serdecznie witamy Rekolekcjonistę o. Tomasza Skibińskiego, franciszkanina, proboszcza parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Legnicy, na osiedlu Sienkiewicza i prosimy o modlitwę w Jego intencji. Korzystając z okazji serdecznie dziękujemy Ojcom Franciszkanom za podejmowane co tydzień dyżury w konfesjonale katedralnym.

Plan rekolekcji jest bardzo prosty. Dzisiaj Msze św. z nauką rekolekcyjną podczas wszystkich Mszy św., jak w każdą niedzielę, łącznie z Mszą akademicką. Jutro, we wtorek i środę zapraszamy na Mszę św. z nauką o 12.00 lub 18.30. W czasie rekolekcji zachęcamy także do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu, w kaplicy adoracyjnej.

Spowiedź rekolekcyjna jest zaplanowana na środę (23 marca) od 11.00 do 13.00 i od 17.00 do 19.00.

****

W najbliższy piątek 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Dla naszej Diecezji jest to data szczególna, ponieważ w tym roku, jak wiemy przypada 30 Rocznica ustanowienia Diecezji Legnickiej i podniesienia naszego kościoła parafialnego do godności Katedry. Ze względu na wojnę obchody będą miały skromniejszy przebieg, a główne uroczystości planowane są na 29 czerwca, w uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła. Nie przeszkadza to jednak, abyśmy jako wspólnota dziękowali Bogu za 30 lat istnienia wspólnoty Kościoła legnickiego. Zapraszamy zatem w najbliższy piątek na Mszę św. dziękczynną o godz. 12.00Całoroczny plan obchodów jubileuszowych znajduje się na plakacie w gablocie.

****

W związku z trwającą na Ukrainie wojną, Ojciec Święty Franciszek, na prośbę biskupów ukraińskich, odpowiadając także na prośbę Matki Bożej w Fatimie poświęci Niepokalanemu Sercu Rosję i Ukrainę. Odbędzie się to 25 marca o godz. 17.00. Podobnego aktu oddania dokonają także wszyscy biskupi w swoich katedrach, także w naszej katedrze. Serdecznie zapraszamy wszystkich na to nabożeństwo. Zapraszamy zwłaszcza tych którzy praktykują pierwsze soboty i rozumieją ważność tego aktu. (piątek g. 17.00)

****

Od dzisiaj powracamy do coniedzielnej modlitwy porannej – Jutrzni, o g. 7.00.

****

O 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

****

We wtorek przypada 22 dzień miesiąca, zatem o godz. 18.00 rozpocznie się nabożeństwo do św. Rity.

****

W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej jedynie o 11.30 i 18.00.

****

Ksiądz Proboszcz zaprasza Radę Parafialną posiedzenie w najbliższy wtorek o godz. 19.30, po Mszy św. rekolekcyjnej. Obrady będą dotyczyły m in. pomocy dla Uchodźców z Ukrainy i działalności charytatywnej naszej parafii. Na posiedzeniu będzie obecny ks. Dyrektor Caritas.

****

Osoby dorosłe zapraszamy na katechezę pod nazwą „Wspólnota 120”. Spotkanie przeznaczone są dla wszystkich osób pełnoletnich: kobiet, mężczyzn, małżeństw i wszystkich chętnych. Najbliższe spotkanie zaplanowane jest na 22 marca (wtorek) o godz. 20.00 w domu parafialnym. Wszystkich, którzy dysponują czasem zapraszamy już o 18.30 na Eucharystię (w ramach rekolekcji).

****

Katedralne zespoły śpiewacze przygotowują się do liturgii Triduum Paschalnego. Dyrektor chóru katedralnego zaprasza wszystkich, którzy chcieli by śpiewać podczas liturgii okazjonalnie, choć nie należą do chóru. Próby się odbędą się 10 i 13 kwietnia o 19.00 w sali studium organistowskiego (budynek kurii).

****

W kiosku parafialnym jak co roku są do nabycia wielkanocne świece Caritas.

udostępnij

Warto również zobaczyć