Ogłoszenia na 3. Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia na 3. Niedzielę zwykłą

Serdecznie dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i przybyli w minionym tygodniu na Msze św. „kolędowe”.

W tym tygodniu zapraszamy kolejną grupę Parafian według następującego planu:

Poniedziałek 25 stycznia 2021r.

Jaworzyńskiej, Św. Piotra, ul. Biskupia

Wtorek 26 stycznia 2021r.

Orzeszkowej, ul. Kossaka, ul. Rataja

Środa 27 stycznia 2021r.
ul. Chłapowskiego, ul. Kościuszki, ul. Muzealna

Czwartek 28 stycznia 2021r.
ul. Andersa, ul. Bankowa, ul. Gwarna

Piątek 29 stycznia 2021r.
ul. Złotoryjska, ul. Tatarska, ul. Wjazdowa, ul. Skarbka

Spotkanie rozpoczyna się sprawozdaniem duszpasterskim o godz. 18.30; następnie sprawowana jest Msza św. za Parafian, po niej krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo indywidualne.Uczestnicy spotkania otrzymają wodę święconą, kredę i kadzidło, obrzęd błogosławienia domu oraz pamiątkowe obrazki.Ewentualne pytania o sprawy duszpasterskie można składać do skarbony. Tam także według uznania można składać ofiarę kolędową na utrzymanie parafii. Od 18.00 do 18.30 okazja do spowiedzi.

W wyjątkowych sytuacjach istnieje także możliwość wizyty księdza w domu rodziny, która z jakichś ważnych powodów, pragnie przyjąć księdza u siebie. Jest to wizyta z zachowaniem wszelkich obowiązujących zasad w czasie pandemii i odbywać się będzie w soboty.

****

Dzisiaj o godz. 17.00 w kościele ewangelicko-augsburskim, przy Najświętszej Maryi Panny odbędzie się centralne nabożeństwo ekumeniczne z udziałem trzech wyznań chrześcijańskich, związane z kończącym się Tygodniem Modlitw o Jedność Chrześcijan.

****

W poniedziałek (25.01.) obchodzimy święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

****

W najbliższy wtorek (ostatni miesiąca) zapraszamy na tradycyjne nabożeństwo anielskie. Ze względu na Msze „kolędowe” nabożeństwo odbędzie się o godz. 18.00.

****

Bractwo św. Józefa, wspólnotę Mężczyzn św. Józefa oraz wszystkich, którzy chcą bliżej poznać tego Opiekuna Zbawiciela i doświadczyć Jego mocy wstawienniczej, zapraszamy na Mszę św. w najbliższą sobotę o 9.00. Po Mszy św. krótkie spotkanie w kościele.

****

W przyszłą niedzielę (ostatni dzień miesiąca) o godz. 18.30 sprawujemy zbiorową Mszę św. za zmarłych parafian.

****

W najbliższą niedzielę, na zakończenie tegorocznych spotkań „kolędowych” zapraszamy na kolędowy koncert słowno – muzyczny. Kolędy wykona zespół katedralny pod kierunkiem pana Daniela Dziudy. Utwory poetyckie wykonają młodzi Parafianie. Początek o godz. 17.30. Koncert dedykowany jest wszystkim Parafianom z podziękowaniem za świadectwo wiary, życzliwość, tworzenie wspólnoty i wszelką pomoc i tegoroczne spotkania kolędowe. Bardzo serdecznie zapraszamy i prosimy o przybycie. Warto posłuchać.

****

Dziękujemy za złożone dary pieniężne na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Chorwacji. Zebraną kwotę 1625 zł. przekazaliśmy na organizowany diecezjalny fundusz pomocowy.

 

 

udostępnij

Warto również zobaczyć