Ogłoszenia na 3. Niedzielę zwykłą


Dzisiaj o godz. 17.30 zapraszamy na nieszpory ekumeniczne z udziałem przedstawicieli Kościołów siostrzanych, w ramach trwającego Tygodnia modlitw o jedność Kościoła.

 

****

W najbliższy wtorek, o godz. 19.15 zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo anielskie połączone z modlitwą o uzdrowienie i indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

****

We wtorek obchodzimy święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, Patrona naszej Katedry.

****

Ze względu na chorobę kilku członków katedralnego zespołu Cantus Mirabilis zapowiadany na dzisiaj koncert kolęd niestety się nie odbędzie.

****

Natomiast chór katedralny zaprasza na koncert kolęd w najbliższą sobotę o godz. 17.30. Dołączamy się do tego zaproszenia i serdecznie zachęcamy do udziału, by przeżyć jeszcze atmosferę kończącego się, zgodnie z dawną tradycją, czasu Bożego Narodzenia.

****

Duszpasterstwo akademickie IKONA, zaprasza na kolejne spotkanie w czwartek o 20.00. Temat spotkania: „Co z innymi religiami?” Spotkanie poprowadzi ks. Daniel Zając.

****

Chrześcijański klub filmowy „Ichthis” zaprasza na projekcję filmu pt. Z miłości do Joey”, opartego na prawdziwej historii miłości, która nigdy nie umiera, nawet mimo walki z chorobą, która nie potrafi zabić miłości, przyjaźni i radości życia, dzięki bliskiej relacji z Bogiem. Projekcja filmu odbędzie się w kinie Piast, w sobotę 29 stycznia o godz. 14.00. Koszt biletu 14 zł.

****

W związku z przeżywaną dzisiaj Niedzielą Słowa Bożego, w celu popularyzacji codziennego czytania i rozważania Słowa Bożego w domu, studenci i młodzież proponują książkę „Ewangelia na każdy dzień zawierającą fragmenty Pisma Św. czytane codziennie podczas Mszy św. w kościele z rozważaniami, dla dorosłych i dla dzieci w cenach hurtowych: mały format – 9 zł, – duży format w twardej oprawie – 22 zł, Ewangelie dla dzieci – 22 zł.

****

Serdecznie dziękujemy za tegoroczne spotkania kolędowe. Dziękujemy tym, którzy przyjęli kapłana w swoim domu, a także tym którzy uczestniczyli w tzw. „Mszach kolędowych”. Niech Boże błogosławieństwo w rozpoczętym nowym roku towarzyszy wszystkim rodzinom naszej parafii i tym którzy mieszkają samotnie.

Dziękujemy za wszelkie wyrazy życzliwości a także za wsparcie materialne parafii. Między innymi dzięki składanym ofiarom z okazji „kolędy” planujemy założyć dodatkowe ogrzewanie w kaplicy adoracji. Prace będą wykonywane w najbliższy poniedziałek. Z tego powodu w poniedziałek nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracyjnej.

Przy okazji informujemy także, że rozpoczynamy prace związane z wykonaniem projektu nowego systemu wyświetlania tekstów pieśni.

 

udostępnij

Warto również zobaczyć