Ogłoszenia na 3. Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia na 3. Niedzielę zwykłą

Dzisiaj o godz. 18.00 zapraszamy na wieczorna modlitwę Kościoła – nieszpory.

***

W tym tygodniu przypada ostatni wtorek miesiąca, zatem bardzo serdecznie zapraszamy na nabożeństwo anielskie do św. Michała Archanioła i chórów anielskich, połączone z modlitwą wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów i zniewoleń. Nabożeństwo rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.30.

***

W najbliższą niedzielę (2.02.) przypada święto Ofiarowania Pańskiego. Zgodnie ze zwyczajem obrzęd błogosławienia świec gromnicznych odbędzie się podczas wszystkich Mszy św.

***

Święto Ofiarowania Pańskiego jest również Dniem Życia Konsekrowanego, czyli okazją do modlitwy za wszystkie osoby konsekrowane: mnichów, pustelników, zakonników, siostry zakonne, wdowy i dziewice konsekrowane oraz za członków instytutów świeckich życia konsekrowanego.

Osoby konsekrowane z całej diecezji przybędą do Katedry o godz. 10.00, aby uczestniczyć we Mszy św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Legnickiego.

***

Jak co roku, w tym dniu, przy wyjściu z kościoła, będzie można złożyć ofiarę do puszek, na pomoc siostrom zakonnym z zakonów kontemplacyjnych, czyli takich, które nie opuszczają murów klasztornych, poświęcając się modlitwie za cały świat i żyją z jałmużny. Serdecznie dziękujemy w ich imieniu za wsparcie.

***

W piątek Ks. Biskup Marek Mendyk obchodzi 11 rocznicę święceń biskupich, które przyjął w tej Katedrze. Pamiętajmy o Biskupie Marku w naszych modlitwach.

***

W tym tygodniu kończy się czas wizyt duszpasterskich. Jutro księdza mogą się spodziewać mieszkańcy ul. Traugutta, a we wtorek w ramach uzupełnienia kapłan przybędzie do domu na specjalne zaproszenie.

Wszystkim, którzy przyjęli księdza „po kolędzie” wyrażamy serdeczne podziękowanie. Niech błogosławieństwo, którego udzielił duszpasterz, obfituje Bożą łaską w Państwa domach i rodzinach. Dziękujemy także za wspólną modlitwę i okazywaną na różne sposoby życzliwość.

 

udostępnij