Ogłoszenia na 30. Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia na 30. Niedzielę zwykłą

Mszą św. o godz. 10.00 w Katedrze sprawowaną przez Księdza Biskupa Legnickiego został zainaugurowany etap diecezjalny Synodu Biskupów. Z tej okazji Ksiądz Biskup wystosował do wszystkich diecezjan prośbę następującej treści:

Zgodnie z prośba Księdza Biskupa modlitwę w intencji Synodu odmówimy na zakończenie Mszy św.

****

Pod hasłem „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimyrozpoczynamy dzisiaj tydzień misyjny. Ma on na celu uwrażliwienie wiernych na działalność misyjną Kościoła. Pamiętajmy, że na mocy chrztu, wszyscy jesteśmy posłani, aby głosić Chrystusa w świecie. Taca z głównej Mszy św. przeznaczona jest na cele misyjne. Ponadto gościmy dzisiaj w naszej parafii wolontariuszy misyjnych – młodych ludzi, którzy bezinteresownie angażują się w pomoc misjonarzom ze zgromadzenia Księży Salwatorianów. Przy wyjściu z Katedry można wspomóc materialnie tych młodych świeckich misjonarzy, przy znajdującym się tam kiermaszu misyjnym.

****

Przed nami ostatni tydzień miesiąca różańcowego. Na modlitwę różańcową zapraszamy codziennie o 17.30 a w sobotę po Mszy św. o 9.00. Ponadto w środę zapraszamy na różaniec wszystkie dzieci z klas III, przygotowujące się do I Komunii św., które otrzymają poświęcone podczas nabożeństwa różańce.

****

W najbliższy wtorek (ostatni miesiąca) zapraszamy po Mszy św. wieczornej na nabożeństwo anielskie i modlitwę o uzdrowienie i uwolnienie.

****

W czwartek (28.10.) obchodzimy w liturgii święto św. Apostołów Szymona i Tadeusza. Jest to okazja do pamięci modlitewnej za pierwszego Pasterza Legnickiego śp. Biskupa Tadeusza Rybaka.

****

Kartki wypominkowe, na których tradycyjnie wypisujemy imiona zmarłych polecając ich modlitwom Kościoła można odebrać w zakrystii lub przy ołtarzu św. Antoniego. Pamiętajmy o wpisaniu ulicy, przy której mieszkamy, ponieważ jak co roku będziemy zapraszać na modlitwę zgodnie z planem podanym na odwrocie kartki wypominkowej. Dziękujemy za ofiary składane z tej okazji jako materialne wsparcie parafii. Przy okazji przypominamy, że
w ostatnim dniu miesiąca (obecnie najbliższa niedziela) sprawujemy zbiorową Mszę św. za polecanych zmarłych, oraz za tych parafian, którzy odeszli do wieczności w minionym miesiącu. Pamiętajmy o naszych zmarłych w modlitwie, o zyskiwaniu odpustów i podejmowaniu dzieł miłosierdzia. Jest to jedyna i najlepsza pomoc jaką możemy okazać naszym zmarłym.

****

Informacje dotyczące uroczystości Wszystkich Świętych i dnia zadusznego zostaną podane za tydzień. Już dzisiaj informujemy, że modlitwa za zmarłych i procesja na cmentarzu rozpocznie się w kaplicy cmentarnej o 15.00.

****

Ks. Adam zaprasza młodzież na spotkania oazowe w piątek o godz. 19.15, a dzieci na Oazę dzieci Bożych w sobotę o godz. 10.00. Oba spotkania odbywają się w sali domu parafialnego. Natomiast Ks. Mateusz zaprasza ministrantów na zbiórkę w środę o 16.45.

****

Duszpasterstwo Akademickie Ikona zaprasza na kolejne spotkanie w czwartek o godz. 20.00

****

W sobotę podczas Mszy św. o 12.00 Ksiądz Biskup ustanowi nowych ceremoniarzy diecezjalnych, a o godz. 18.30 włączy alumnów naszego Seminarium do grona kandydatów do diakonatu i prezbiteratu.

****

Od pewnego czasu swoją działalność wznowił chór katedralny, prowadzony obecnie przez pana Mateusza Kazimierskiego, który zaprasza do chóru nowych kandydatów. Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem telefonu podanym na plakatach, które umieszone są w gablotach.

 

udostępnij

Warto również zobaczyć