Ogłoszenia na 30. Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia na 30. Niedzielę zwykłą

– W najbliższy piątek /1.XI. / przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Na Msze św. do Katedry zapraszamy jak w niedzielę: o 7.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.30. O godz. 7.00 zapraszamy na jutrznię.Natomiast nieszpory we Wszystkich Świętych, pod przewodnictwem Biskupa Legnickiego, zostaną odprawione w kaplicy na cmentarzu o godz. 15.30; po nieszporach odbędzie się procesja na groby naszych zmarłych. Prosimy, aby w Eucharystii uczestniczyć w kościele przed udaniem się na cmentarz lub o 18.30., ponieważ na cmentarzu Mszy św. nie będzie.

INFORMACJE DOTYCZĄCE MODLITWY ZA ZMARŁYCH I DNIA ZADUSZNEGO

Dzień Zaduszny, który przypada w sobotę (2.XI.), poświęcony jest modlitewnej pamięci Kościoła o wszystkich wiernych zmarłych, w czyśćcu cierpiących, którym możemy przyjść z pomocą. W związku z tym:

– zachęcamy do udziału we Mszy św. za zmarłych w ten dzień o 9.00, 12.00 lub 18.30; dodatkowo o 16.00 zostanie odprawiona Msza św. Trydencka „Requiem” z modlitwą za zmarłych przy katafalku. Msza św. o 18.30, jak co roku, będzie sprawowana w intencji zbiorowej za zmarłych; imiona zmarłych na Mszę zbiorową zgłaszamy w zakrystii;

– Msza św. zbiorowa za zmarłych w październiku będzie odprawiona jak zawsze w ostatni dzień miesiąca, czyli w czwartek o 18.30

– zachęcamy do wspólnej listopadowej modlitwy wypominkowej; nabożeństwa wypominkowe odbywać się będą w Katedrze codziennie od niedzieli, 3 listopada, o godz. 17.30, według załączonego do kartek wypominkowych planu; kartki wypominkowe można składać w zakrystii.

– zachęcamy również do zyskiwania odpustów; od 1 – 8. XI. można uzyskać odpust zupełny za zmarłych, poprzez nawiedzenie cmentarza; w tym celu należy:

1. wzbudzić intencję otrzymania odpustu;

2. należy być w stanie łaski uświęcającej;

3. wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu;

4. przyjąć w tym dniu Komunię Świętą;

5. odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła i odmówić: “Ojczenasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Św.

 

– Dnia 1 listopada przypada V rocznica śmierci Ks. Infułata Władysława Bochnaka. Mszę św. za ks. Infułata będziemy sprawowali w Katedrze 1 listopada o godz. 10.00. Dołączymy także modlitwę za śp. Biskupa Tadeusza Rybaka, pierwszego Biskupa Legnickiego, za śp. ks. Tadeusza Łączyńskiego, pierwszego powojennego proboszcza naszej parafii i za śp. siostrę Edwardę, dawną zakrystiankę Katedry. Mszy św. będzie przewodniczył Biskup Legnicki.

 

POZOSTAŁE INFORMACJE

– Nabożeństwo różańcowe odbywają się jeszcze do czwartku o godz. 17.30

– W piątek (I miesiąca) ze spowiedzi można będzie skorzystać jedynie w czasie Mszy świętych.

– W najbliższą sobotę (I miesiąca), mimo Dnia Zadusznego, o godz. 9.00 zapraszamy tradycyjnie na Mszę św. i fatimskie nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

– We wtorek (ostatni miesiąca) pragniemy szczególnie serdecznie zaprosić na nabożeństwo „anielskie”. Rozpoczniemy jak zwykle Mszą św. ku czci św. Michała Archanioła, a po niej nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. To najbliższe nabożeństwo anielskie, będzie miało szczególny charakter, ponieważ w związku z licznymi prośbami wiernych, udało nam się zakupić i sprowadzić kopię figury św. Michała Archanioła ze słynnego sanktuarium św. Michała w Gargano, we Włoszech. Figurę poświęcimy w najbliższy wtorek, a potem zostanie ona na stałe umieszczona w ołtarzu Matki Bożej z Nadwórnej.

– W poniedziałek obchodzimy w liturgii święto św. Apostołów Szymona i Tadeusza.

– Przypominamy, że w naszej parafii trwają katechezy neokatechumenalne, które odbywają się w Katedrze w poniedziałki i czwartki o 19.15. Są one dobrą okazją, by pobudzić swoją wiarę i uczynić ją bardziej autentyczną. Serdecznie zachęcamy wszystkich do udziału.

 

udostępnij

Warto również zobaczyć