Ogłoszenia na 31. Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia na 31. Niedzielę zwykłą

Jutro /1 XI / przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Na Msze św. do Katedry zapraszamy tak, jak w niedzielę oprócz Mszy świętej o godz. 20.00.

Natomiast o godz. 15.00 w kaplicy na cmentarzu Ksiądz Biskup będzie przewodniczył liturgii Słowa Bożego, po której odbędzie się procesja na groby naszych zmarłych. Prosimy, aby w Eucharystii uczestniczyć w kościele przed udaniem się na cmentarz lub o 18.30., ponieważ na cmentarzu Mszy św. nie będzie.

 ****

INFORMACJE DOTYCZĄCE MODLITWY ZA ZMARŁYCH I DNIA ZADUSZNEGO

 Dzień Zaduszny, który przypada we wtorek (2.XI.), poświęcony jest modlitewnej pamięci Kościoła o wszystkich wiernych zmarłych, w czyśćcu cierpiących, którym możemy przyjść z pomocą. W związku z tym:

– zachęcamy do udziału we Mszy św. za zmarłych w ten dzień o 6.30, 12.00 lub 18.30; Wieczorna Msza św. św. o 18.30, jak co roku, będzie sprawowana w intencji zbiorowej za zmarłych; imiona zmarłych na Mszę zbiorową zgłaszamy w zakrystii;

– natomiast Msza św. zbiorowa za zmarłych w październiku będzie odprawiona jak zawsze w ostatni dzień miesiąca, czyli dzisiaj o 18.30

– zachęcamy do wspólnej listopadowej modlitwy wypominkowej; nabożeństwa wypominkowe odbywać się będą w Katedrze codziennie od środy, 3 listopada, o godz. 17.30, według załączonego do kartek wypominkowych planu; kartki wypominkowe można składać w zakrystii.

zachęcamy również do zyskiwania odpustów; Ojciec Święty podobnie jak w ubiegłym roku przedłużył możliwość zyskiwania odpustu za zmarłych wybierając 8 dowolnych dni w miesiącu listopadzie. Aby go uzyskać jeden raz dziennie i ofiarować za zmarłych należy:

1. nawiedzić cmentarz; w wypadku osób chorych lub starszych wystarczy, że osoby te łącząc się duchowo z nawiedzającymi cmentarz, podejmą modlitwę w swoim domu przed krzyżem lub obrazem

2. ponadto należy wzbudzić intencję zyskania odpustu;

3. należy być w stanie łaski uświęcającej;

4. wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu;

5. przyjąć w tym dniu Komunię Świętą;

6. odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła i odmówić: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Św.

– Dnia 1 listopada przypada VII rocznica śmierci Ks. Infułata Władysława Bochnaka. Mszę św. za ks. Infułata będziemy sprawowali w Katedrze 1 listopada o godz. 13.00. Dołączymy także modlitwę za śp. Biskupa Tadeusza Rybaka, pierwszego Biskupa Legnickiego, za śp. ks. Tadeusza Łączyńskiego, pierwszego powojennego proboszcza naszej parafii i za śp. siostrę Edwardę, dawną zakrystiankę Katedry.

 ****

POZOSTAŁE INFORMACJE

Dzisiaj o 17.30 zapraszamy na ostatnie w tym roku październikowe nabożeństwo różańcowe.

 ****

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

 ****

W czwartek o 23.00 zapraszamy na adoracyjną Godzinę Świętą

 ****

W piątek dodatkowa okazja do spowiedzi od 17.00 do 18.30; na Mszę św. wieczorną zapraszamy zwłaszcza członków Arcybractwa Straży Honorowej

 ****

W sobotę jak zwykle o 9.00 Msza św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najśw. Maryi Panny.

 ****

W tym tygodniu, z piątku na sobotę będzie jeszcze dodatkowa okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu „Ogień dwóch Serc”, której patronuje Ruch Światło – Życie. Adoracja rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.30 sprawowaną pod przewodnictwem Księdza Biskupa Legnickiego. Serdecznie zapraszamy.

 ****

Członków Arcybractwa Straży Honorowej Najśw. Serca Pana Jezusa zapraszamy na kolejne comiesięczne spotkanie formacyjne we wtorek o 19.15 do domu parafialnego. Zapraszamy także chętnych do wstąpienia do tej wspólnoty.

 ****

Wszystkich dotychczasowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii Św. oraz innych dorosłych mężczyzn, którzy chcieliby bliżej zapoznać się z Liturgią zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 20.15. Spotkanie odbędzie się w domu parafialnym.

 ****

Zaproszenie do wspólnego śpiewania:

Organista katedralny p. Daniel Dziuda zaprasza do wspólnego śpiewu w ramach zespołu wokalnego Cantus Mirabilis. Zespół współpracuje z p. Aleksandrą Lisowską pedagogiem muzycznym i śpiewaczką operową. Zgłoszenia Pan Organista przyjmuje bezpośrednio lub pod numerem telefonu 517 127 047.

 ****

Również Pan Mateusza Kazimierski, muzyk i dyrygent zaprasza do udziału w śpiewie chóru katedralnego. Telefoniczny kontakt zgłoszeniowy i bliższe informacje znajdują się na plakacie.

 

udostępnij

Warto również zobaczyć