Ogłoszenia na 32. Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia na 32. Niedzielę zwykłą

W najbliższą środę obchodzimy Święto Narodowe związane ze 102 Rocznicą Odzyskania Niepodległości. Na Msze św. i modlitwę w intencji Ojczyzny zapraszamy do Katedry tak jak w soboty, czyli o 9.00, 12.00 i 18.30. (nie będzie Mszy św. porannej o 6.30).

***

Dzisiaj o 16.00 sprawujemy w Katedrze dodatkową Mszę św. w rycie trydenckim.

***

Codziennie o godz. 17.30 (także dzisiaj) zapraszamy na nabożeństwo żałobne za zmarłych z odczytywaniem imion zmarłych zapisanych na specjalnie przygotowanych kartkach wypominkowych, które nadal można przekazywać w zakrystii.

***

W poniedziałek obchodzimy święto Poświęcenia Bazyliki laterańskiej, katedry Biskupa Rzymu, czyli papieża

***

Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary przekazywane na utrzymanie parafii i Katedry, składane nie tylko na tacę, ale także przesyłane na konto parafialne. Dziękujemy także wszystkim którzy pamiętali o dzisiejszej II niedzieli miesiąca. Parafia utrzymuje się jedynie z ofiar wiernych, a w związku z panująca sytuacją, we Mszach świętych uczestniczy obecnie ok. 1/3 praktykujących wiernych, zatem okres jesienno-zimowy, który się rozpoczął może być bardzo trudny także dla parafii.

 

_____________________________________________________________

Mając na uwadze ciągle wzrastającą falę zakażeń koronawirusem oraz nowe zarządzenia państwowe, w trosce o bezpieczeństwo wiernych, wikariusz generalny podpisał aktualne zarządzenie obowiązujące podczas zgromadzeń religijnych i pracy duszpasterskiej w naszej diecezji. Pełny tekst zarządzenia znajduje się na stronie internetowej diecezji oraz w gablotach przy Katedrze.

Pragniemy zwrócić uwagę na następujące zasady:

W Katedrze może jednocześnie przebywać 120 osób, jednak z całą stanowczością prosimy o używanie maseczek lub przyłbic podczas liturgii, zakrywających jednocześnie usta i nos oraz o zachowanie bezpiecznej odległości między sobą; w tym celu dostępne są także balkony

***

Przy wejściu do Katedry znajdują się płyny do dezynfekcji rąk, z których prosimy korzystać

***

Msze święte w dni powszednie oraz niedziele i święta pozostają bez zmian; dyspensa dla tych którzy z obawy przed zakażeniem lub mając objawy zakażenia nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii, obowiązuje nadal. Należy jednak korzystać z transmisji telewizyjnej Mszy św. Na stronie katedralnej można także uczestniczyć on-line we wszystkich Mszach św. i nabożeństwa sprawowanych w Katedrze.


***

Komunii św. udzielamy jak dotąd w formie tradycyjnej oraz na dłoń, jeżeli ktoś sobie życzy; o miejscu udzielania Komunii św. na dłoń informujemy zawsze przed Komunią.

***

Podczas spowiedzi należy bezwzględnie zakrywać usta i nos

***

Kancelaria parafialna nadal nie będzie czynna jak do tej pory; wszystkie sprawy można załatwić po uprzednim kontakcie z księdzem po Mszy św. lub telefonicznie pod parafialnym numerem 500 245 557

 

 

udostępnij