Ogłoszenia na 32. Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia na 32. Niedzielę zwykłą

W najbliższy czwartek obchodzimy Święto Narodowe związane ze 103 Rocznicą Odzyskania Niepodległości. Na Mszę św. i modlitwę w intencji Ojczyzny zapraszamy do Katedry w tym roku o godz. 10.00. W związku z tym nie będzie Mszy św. o 12.00 (przyjęta intencja za Pana Prezydenta będzie odprawiona o 10.00) pozostałe Msze św. o 6.30 i 18.30.

****

W tym tygodniu kończy się Peregrynacja kopii katedralnego Obrazu św. Józefa. Główne uroczystości odbędą się w sobotę o godz. 12.00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i mieszkańców Legnicy. Prosimy o przybycie zwłaszcza Bractwa Św. Józefa, Apostolatu Maryjnego, Straży Honorowej, wspólnoty Żywego Różańca (dla której będzie to także comiesięczna zmiana tajemnic) i pozostałych wspólnot oraz Służbę liturgiczną wraz z Szafarzami Komunii św.

Ponadto w czwartek o godz. 18.30 zapraszamy rodziny naszej parafii zwłaszcza z dziećmi. Będziemy wypraszać dla rodzin opiekę św. Józefa i udzielimy błogosławieństwa rodzinom.

W piątek natomiast zapraszamy Bractwo św. Józefa, samotnych mężczyzn oraz wszystkich którzy noszą imię św. Józefa, kobiety i mężczyzn.

****

Nabożeństwa wypominkowe odbywają się w Katedrze codziennie 0 17.30 zgodnie z ustalonym planem ulic. Na wypominki przyjmujemy nadal w zakrystii.

****

W sobotę (13.XI.) w Wyższym Seminarium Duchownym odbędzie się diecezjalne dziękczynienie za beatyfikację Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej. Wydarzenie rozpocznie się Mszą św. w kaplicy o 9.00. Planowane zakończenie o 14.00. Odbędą się także trzy prelekcje ks. Prof. Waldemara Chrostowskiego, p. red Anety Liberackiej i ks. dra Andrzeja Gałki. Zapraszamy do udziału.

****

Najbliższa niedziela, 14 listopada, obchodzona jest jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Będziemy się modlić za naszych braci i siostry prześladowanych za wiarę. W tym roku będzie można złożyć ofiarę na pomoc dla prześladowanych chrześcijan w Libanie.

****

Ksiądz Mateusz zaprasza Służbę liturgiczną w środę na zbiórkę: kandydatów i ministrantów młodszych o 16.45, natomiast lektorów i ceremoniarzy o 19.15. Spotkania odbędą się w Katedrze.

****

W najbliższy czwartek w domu parafialnym o 20.00 odbędzie się kolejne spotkanie duszpasterstwa akademickiego z cyklu „Wiara” podczas którego poruszymy temat: „Bycie uczniem”.

****

Zapraszamy na katechezę dla osób dorosłych pod nazwą „Wspólnota 120”. Spotkania odbywają się w trzecie wtorki miesiąca. Spotkanie przeznaczone są dla wszystkich osób pełnoletnich: kobiet, mężczyzn, małżeństw i wszystkich chętnych. Najbliższe spotkanie zaplanowane jest na 16 listopada o godz. 16.30 w domu parafialnym. Jednak ze względu na niemożliwość uczestniczeniu wielu osób z powodu wczesnej godziny planujemy 16 listopada spróbować uruchomić drugą grupę na późniejszą godzinę. Zatem katecheza dla dorosłych odbędzie się dla grupy pierwszej o 16.30, a dla grupy drugiej o 20.00 w domu parafialnym.

****

Informujemy narzeczonych, że od poniedziałku do piątku włącznie w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski (osiedle Kopernik) odbędzie się kurs przedmałżeński. Zgłoszenia przyjmuje tamtejsza parafia. Bliższe informacje podane są w gablocie.

 

udostępnij

Warto również zobaczyć