Ogłoszenia na 33. Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia na 33. Niedzielę zwykłą

– Za tydzień przypada ostatnia niedziela roku liturgicznego – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, oznacza to, że za dwa tygodnie rozpoczynamy Adwent.

Uroczystość Chrystusa Króla jest świętem m.in. służby liturgicznej. Z tej okazji Ministrantów wszystkich stopni wraz z Rodzicami, zapraszamy w najbliższą niedzielę o godz. 15.00 do domu parafialnego na okolicznościowe spotkanie.

– Nabożeństwa wypominkowe odbędą się jeszcze dzisiaj i jutro o godz. 17.30

– W poniedziałek zapraszamy starszą młodzież oraz studentów na Grupę teatralną IKONA, którą prowadzi p. Mateusz Krzyk – aktor legnickiego teatru. Rozpoczęcie o godz. 19.30 w domu parafialnym.

– We wtorek przypada 19 dzień miesiąca, zatem o godz. 18.00 wraz z Bractwem św. Józefa zapraszamy na nabożeństwo do św. Józefa. Spotkanie formacyjne członków Bractwa odbędzie się w środę (20.11.) o godz. 17.00 do sali domu parafialnego. Natomiast spotkanie wspólnoty Mężczyźni św. Józefa jak zwykle w najbliższą niedzielę po Mszy św. wieczornej.

– W czwartek (21.11.) przypada wspomnienie Ofiarowania Najśw. Maryi Panny.

Duszpasterstwo Akademickie IKONA zaprasza studentów, starszą młodzież oraz wszystkie osoby do 30 roku życia na spotkanie z cyklu TAJEMNICA, które pozwoli wejść w głąb Eucharystii – rozumienia jej symboli, gestów i znaków. Pierwsze spotkanie pod hasłem: „Co to jest Msza?” Już w najbliższy czwartek w domu parafialnym o godz. 20.30

W piątek (22.11.) wspominamy w liturgii św. Cecylię, Patronkę muzyki kościelnej. Chórowi katedralnemu, zespołowi śpiewaczemu Cantus Mirabilis, scholii dziecięcej, a także Ks. Łukaszowi, kantorowi katedralnemu i dyrygentowi chóru oraz panu Organiście składamy serdeczne podziękowanie za troskę o piękno muzyki kościelnej i posługiwanie w Katedrze. Pamiętajmy o nich w modlitwie.

– Korzystając z okazji informujemy, że rozpoczyna się kolejny nabór do chóru. Zapraszamy wszystkich muzycznie uzdolnionych do tworzenia muzyki sakralnej w Katedrze. W najbliższym czasie rozpocznie się przygotowanie muzyki na Boże Narodzenie. Poszukujemy osób śpiewających oraz instrumentalistów, którzy utworzyliby razem zespół wokalno-instrumentalny na tę okoliczność. Szczegółowe informacje u ks. Łukasza.

– W piątek przypada 22 dzień miesiąca, zatem o godz. 18.00 odbędzie się kolejne nabożeństwo do św. Rity, a następnie Msza św. w intencjach poleconych za wstawiennictwem Świętej.

INFORMACJE DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA:

Spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania z kl. VI odbędzie się w czwartek (21.11) o godz. 19.15 w Katedrze.

Katechezy przed bierzmowaniem odbędą się w poniedziałek w domu parafialnym: dla kl. VIII szkoły podstawowej o godz. 16.00 i dla kl. I szkoły średniej o godz. 17.00.

– Dzieci zapraszamy w każdą soboty o 10.30 spotkanie Oazy Dzieci Bożych.

– Prosimy o rozważenie możliwości fundowania obiadów dla dzieci SP 10, pochodzących z rodzin niezamożnych. Dziękujemy tym z Państwa, który już włączyli się w tę pomoc.

– Dziękujemy także za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę z przeznaczeniem na pomoc chrześcijanom prześladowanym w Sudanie. Zebrana kwota 2 278, 22 zł. została przekazana do kościelnej organizacji „Kościół w Potrzebnie”, zajmującej się tą pomocą.

udostępnij

Warto również zobaczyć