Ogłoszenia na 4. Niedzielę Adwentu

Ogłoszenia na 4. Niedzielę Adwentu

Przed nami ostatnie dni Adwentu. W czwartek będziemy przeżywać wieczerzę wigilijną. Mimo, że od pewnego czasu nie obowiązuje post w tym dniu, zachęcamy jednak, aby przeżyć ją według polskiej tradycji. Prosimy zwłaszcza, aby wieczerza miała charakter religijny, tym bardziej, że obowiązują nas zarządzenia związane z pandemią, które na pewno utrudniają religijne przeżycie zbliżających się świąt. Zatem nie zapominajmy o modlitwie, odczytaniu Ewangelii wg. św. Łukasza o Narodzeniu Jezusa (rozdział 2 wierze od 1 do 20), o śpiewaniu kolęd i składaniu sobie życzeń przy dzieleniu się opłatkiem pobłogosławionym w kościele.

Aby umożliwić wiernym udział we Mszy św. Pasterskiej, nie naruszając obowiązujących zasad związanych z pandemią, w tym roku, po Wigilii Eucharystia będzie sprawowana w Katedrze dwukrotnie, czyli pierwsza „pasterka” o 22.00 druga tradycyjnie o północy.

****

Natomiast na Msze św. w I dzień Świąt zapraszamy do Katedry tak jak w niedzielę: o 7.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.30. Dodatkowo w I dzień Świąt o 7.00 zapraszamy na Jutrznię, a o 18.00 na nieszpory.

****

Narodzenie Pańskie to uroczystość z Oktawą, czyli jest obchodzone przez osiem dni. W II dzień Świąt, czyli w święto św. diakona Szczepana, Pierwszego Męczennika, Msze św. w Katedrze sprawujemy według porządku niedzielnego.

****

Najbliższa niedziela, 27 grudnia, to Niedziela Świętej Rodziny. Błogosławieństwa rodzinom w tym roku będziemy udzielać po każdej Mszy św. Podobnie jak w latach ubiegłych, dla małżeństw, które w tym roku obchodziły swoje „okrągłe” jubileusze chcemy przygotować specjalne okolicznościowe pamiątki, pod warunkiem, że zgłoszą się Państwo dzisiaj po Mszy św. do zakrystii.

****

Informacje dotyczące modlitwy na zakończenie mijającego roku podamy w najbliższą niedzielę.

****

W konfesjonale służymy przed świętami dzisiaj podczas wszystkich Mszy św. i w tygodniu w południe i wieczorem.

****

Na roraty zapraszamy jak do tej pory o 6.30 dla dorosłych do czwartku włącznie, o 17.00 dla dzieci włącznie do środy.

****

We wtorek przypada 22 dzień miesiąca. Msza św. zbiorowa za wstawiennictwem św. Rity będzie sprawowana wyjątkowo o 17.00, natomiast nabożeństwo do św. Rity odbędzie się po Mszy wieczornej, czyli o g. 18.00.

****

W najbliższy czwartek w Katedrze będzie tylko jedna Msza św. o 6.30. Po Mszy świątynia zostanie zamknięta do 21.00.

****

W dzień Wigilii ks. Adam, nasz Wikariusz obchodzi dzień imienin. Za Solenizanta będziemy się modlić w czwartek podczas Mszy św. roratniej o 6.30. Wtedy też będzie można złożyć życzenia Solenizantowi. Prosimy o pamięć w modlitwie w intencji ks. Adama.

****

Jak każdego roku ofiary składane na tacę podczas Pasterki przeznaczone są na Fundusz Ochrony Życia i wsparcie inicjatyw służących rodzinie.

****

Przygotowane przez Parafialny Zespół Charytatywny paczki świąteczne dla rodzin niezamożnych będziemy wydawać we wtorek od 16.00 do 17.00
w przedsionku Katedry od strony Rynku. Dziękujemy wszystkim którzy wsparli tę działalność charytatywną parafii swoimi darami oraz Paniom z Parafialnego Zespołu Charytatywnego, które je przygotowały.

****

Poświęcone opłatki wigilijne można jeszcze nabywać w zakrystii.

****

Informacje na temat formy błogosławienia rodzin z okazji „kolędy” i ewentualnego spotkania świątecznego, musimy odłożyć na czas zakończenia kwarantanny narodowej, czyli podamy je po 17 stycznia.

 

udostępnij

Warto również zobaczyć