Ogłoszenia na 4. Niedzielę Adwentu

Ogłoszenia na 4. Niedzielę Adwentu

Przed nami ostatnie dni Adwentu. Dzisiaj obchodzimy rekolekcyjny: Adwentowy Dzień Matki.

W piątek będziemy przeżywać wieczerzę wigilijną. Mimo, że od pewnego czasu nie obowiązuje post w tym dniu, zachęcamy jednak, aby przeżyć ją według polskiej tradycji, tym bardziej że jest to piątek, dzień postu Kościoła. Prosimy zwłaszcza, aby wieczerza miała charakter religijny, tym bardziej, że obowiązują nas zarządzenia związane z pandemią, które na pewno utrudniają religijne przeżycie zbliżających się świąt. Zatem nie zapominajmy o modlitwie, odczytaniu Ewangelii wg. św. Łukasza o Narodzeniu Jezusa (rozdział 2 wiersze od 1 do 20), o śpiewaniu kolęd i składaniu sobie życzeń przy dzieleniu się opłatkiem pobłogosławionym w kościele. Poświęcone opłatki można nabyć jeszcze w zakrystii.

****

Na roraty zapraszamy jak do tej pory: o 6.30 dla dorosłych do piątku włącznie, o 17.00 dla dzieci do czwartku włącznie. W piątek po roratach katedra będzie zamknięta do 21.00.

****

W tym roku podobnie jak w ubiegłym Msze św. Pasterskie będziemy sprawowali w Katedrze dwukrotnie:

o 22.00 – Eucharystii będzie przewodniczył Ksiądz Biskup

o 24.00 – tej Eucharystii będzie przewodniczył ks. Proboszcz.

Jak co roku taca z „pasterki” przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.

****

Na Msze św. w I dzień Świąt zapraszamy do Katedry tak jak w niedzielę: o 7.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.30 (nie ma Mszy o 20.00). Dodatkowo w I dzień Świąt o 7.00 zapraszamy na Jutrznię, a o 18.00 na nieszpory.

****

Narodzenie Pańskie to uroczystość z Oktawą, czyli jest obchodzone przez osiem dni. W II dzień Świąt (26 grudnia), czyli w święto św. diakona Szczepana, Pierwszego Męczennika, Msze św. w Katedrze sprawujemy według porządku niedzielnego (7.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.30 i 20.00), tym bardziej że będzie to niedziela. Jutrzni i nieszporów jednak nie będzie.

****

W konfesjonale służymy dzisiaj podczas wszystkich Mszy św. W spowiadaniu pomaga dzisiaj jeden dodatkowy spowiednik.

****

We środę przypada 22 dzień miesiąca. Msza św. zbiorowa za wstawiennictwem św. Rity będzie sprawowana wyjątkowo o 17.00, natomiast nabożeństwo do św. Rity odbędzie się po Mszy wieczornej, czyli o g. 18.00.

****

W dzień Wigilii ks. Adam, nasz Wikariusz obchodzi dzień imienin. Za Solenizanta będziemy się modlić w piątek podczas Mszy św. roratniej o 6.30. Wtedy też będzie można złożyć życzenia Solenizantowi. Prosimy o pamięć w modlitwie w intencji ks. Adama. Msza święta w intencji ks. Adama będzie sprawowana o godz. 22.00 podczas Mszy świętej pasterskiej.

****

Kolejna katecheza dla młodzieży klas VIII przed bierzmowaniem odbędzie się w poniedziałek o g. 18.15 w katedrze.

****

Przygotowane przez Parafialny Zespół Charytatywny paczki świąteczne dla rodzin niezamożnych będziemy wydawać w czwartek (23.12.) od 16.00 do 17.00 w przedsionku katedry od strony Rynku. Dziękujemy wszystkim którzy wsparli tę działalność charytatywną parafii swoimi darami oraz Paniom z Parafialnego Zespołu Charytatywnego, które je przygotowały.

 

udostępnij