Ogłoszenia na 4. Niedzielę Adwentu

Ogłoszenia na 4. Niedzielę Adwentu

– Przed nami ostatnie dni Adwentu. We wtorek obchodzimy Wigilię Narodzenia Pańskiego. Życzymy, aby rodzinne spotkania przy wigilijnym stole przebiegały w spokoju i radości. Będzie to możliwe, pod warunkiem, że pojednamy się także z Bogiem.

– Przypominamy, że spowiedź adwentowa w Katedrze odbędzie się w poniedziałek od 11.00 do 13.00 i od 17.00 do 19.00.

– Zachęcamy, by polskim zwyczajem zachować post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych podczas wieczerzy wigilijnej. Prosimy też, aby miała ona charakter religijny; nie zapomnijmy o odczytaniu Ewangelii o Narodzeniu Zbawiciela, o wspólnej modlitwie, łamaniu się opłatkiem, śpiewaniu kolęd i o powstrzymaniu się od spożywania jakichkolwiek napojów alkoholowych.

– Zgodnie z wcześniejszą informacją dzisiaj o 17.00 bardzo serdecznie zapraszamy na adwentową Adorację Najświętszego Sakramentu „W Sercu Jezusa”, która odbędzie się w Katedrze z udziałem chóru katedralnego, zespołu Cantus Mirabilis oraz instrumentalistów.

– Natomiast całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy od jutra zostanie przerwana na czas świąteczny i wznowiona po Nowym Roku.

– We wtorek w Katedrze będzie tylko jedna Msza św. o 6.30. Po Mszy świątynia zostanie zamknięta do 23.00.

 – Mszy św. Pasterskiej o północy będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski.

– Na Msze św. w I dzień Świąt zapraszamy do Katedry tak jak w niedzielę: o 7.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.30. Dodatkowo w I dzień Świąt o 7.00 zapraszamy na Jutrznię, a o 18.00 na nieszpory.

– Narodzenie Pańskie to uroczystość z Oktawą, czyli jest obchodzone przez osiem dni. W II dzień Świąt, czyli w święto św. diakona Szczepana, Pierwszego Męczennika, Msze św. w Katedrze sprawujemy według porządku niedzielnego.

– Najbliższa niedziela, 29 grudnia, to Niedziela Świętej Rodziny. W tym dniu wszystkie rodziny pragniemy zaprosić do Katedry na Mszę św. o godz. 10.00, podczas której udzielimy specjalnego błogosławieństwa obecnym rodzinom. Dla małżeństw, które w tym roku obchodziły swoje jubileusze chcemy przygotować specjalne okolicznościowe pamiątki, pod warunkiem, że zgłoszą się Państwo dzisiaj po Mszy św. do zakrystii. Uroczystości będzie przewodniczył Biskup Marek Mendyk.

– Spotkanie Wspólnoty Mężczyźni św. Józefa odbędzie się dopiero po Nowym Roku.

– Dzisiejsze nabożeństwo do św. Rity odbędzie się dopiero po adoracji Najświętszego Sakramentu.

– Poświęcone opłatki wigilijne można jeszcze nabywać w zakrystii.

– Jak każdego roku ofiary składane na tacę podczas Pasterki przeznaczone są na Fundusz Ochrony Życia i wsparcie inicjatyw służących rodzinie.

– Kancelaria parafialna będzie czynna dopiero 2 stycznia. W sprawach pilnych prosimy o kontakt z księdzem zawsze po Mszy św. o 12.00.

 

udostępnij