Ogłoszenia na 4. Niedzielę Wielkanocną

Ogłoszenia na 4. Niedzielę Wielkanocną

Obecna, czwarta niedziela wielkanocna, nazwana niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczyna w Kościele 57 Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie, w tym roku pod hasłem: „Oto wielka tajemnica wiary.” Prosimy o włączenie się do modlitwy całego Kościoła w tej ważnej intencji. Brak nowych powołań staje się coraz większym problemem wspólnoty Kościoła, także w naszej Diecezji.

***

Na nabożeństwa majowe odbywają się w Katedrze codziennie o godz. 18.00, jedynie w soboty po Mszy św. o 9.00.

***

Od dzisiaj w każdą niedzielę zapraszamy także na Jutrznię o godz. 7.00.

***

Odpowiadając na prośbę Ojca Św. w podejmujemy w naszej parafii modlitwę różańcową o ustanie pandemii. Modlitwa ta jest transmitowana z naszej kaplicy domowej drogą internetową od poniedziałku do piątku o godz. 20.30. Ponadto dzięki internetowi można korzystać z transmisji „na żywo” ze wszystkich Mszy św. i nabożeństw sprawowanych w Katedrze.

***

W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

– w środę (6.05.) święto Apostołów Filipa i Jakuba

– w piątek (8.05) uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Patrona Polski; Jego relikwie znajdują się w nastawie ołtarza głównego Katedry.

***

Ponadto w tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – w tym dniu będziemy się szczególnie modlić, aby nie zabrakło tych, którzy będą nie tylko głosić Boże Słowo, ale również sprawować Eucharystię.

***

W najbliższą II sobotę miesiąca na Mszy św. o 9.00 spotyka się wspólnota Żywego Różańca, jednak bez wymiany tajemnic różańcowych.

***

W przyszłym tygodniu, 16 maja, przypada święto św. Andrzeja Boboli, którego Relikwie przechowujemy w Katedrze. Św. Andrzej jest drugorzędnym Patronem Polski i słynie z licznych cudów, których Bóg dokonuje za jego wstawiennictwem. W związku z tym w czwartek rozpoczniemy nowennę do św. Andrzeja, modląc się za Ojczyznę i prosząc o ustanie pandemii.

***

W przyszłą niedzielę II miesiąca, przywracamy sprawowanie Mszy św. trydenckiej o godz. 16.00, z zachowaniem obowiązujących zasad uczestnictwa w zgromadzeniach religijnych.

***

W czwartek od 16.00 do 17.00 parafialny zespół charytatywny będzie wydawał kolejną porcję żywności, dla osób znajdujących się na parafialnej liście pomocowej.

***

Serdecznie dziękujemy za ofiary pieniężne, zwłaszcza dzisiaj w tzw. niedzielę inwestycyjną, pozwalające na dalsze funkcjonowanie parafii. Ofiary można składać do koszyków znajdujących się przy prezbiterium lub przy ołtarzu św. Antoniego albo przesyłać na konto parafialne.

 

udostępnij

Warto również zobaczyć