Ogłoszenia na 4. Niedzielę wielkanocną

Ogłoszenia na 4. Niedzielę wielkanocną

Dzisiejsza IV Niedziela Wielkanocna rozpoczyna w Kościele Powszechnym Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego, pod hasłem „Zgromadzenie na Świętej Wieczerzy”. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w modlitwę w tej ważnej intencji, zwłaszcza gdy coraz bardziej odczuwalny jest brak kapłanów.

****

W najbliższą sobotę, 1 maja, we wspomnienie św. Józefa Robotnika, rozpoczyna się peregrynacja kopii katedralnego Obrazu św. Józefa.

Uroczystości rozpoczęcia odbędą się o godz. 18.00 w kościele w Świerzawie, gdzie na stałe przechowywany jest ten wizerunek.

Peregrynacja zakończy się w Katedrze 13 listopada. Do tego czasu Obraz będzie odwiedzał poszczególne dekanaty Diecezji Legnickiej. Dokładny plan peregrynacji znajduje się na stronie internetowej Diecezji oraz jest umieszczony w gablocie. Specjalna strona peregrynacji: www.diecezja.legnica.pl/peregrynacja

Korzystając z okazji zachęcamy ponownie do częstej modlitwy za przyczyną św. Józefa. W naszej Katedrze nabożeństwa odbywają się zawsze każdego 19 dnia miesiąca o godz. 18.00, z udziałem Bractwa św. Józefa.

Ponadto w najbliższą niedzielę (2 maja) w każdej parafii, takżew Katedrze, po każdej Mszy św. odmówimy akt zawierzenia parafii św. Józefowi.

****

We wtorek (ostatni miesiąca) po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo anielskie i modlitwę o uwolnienie i uzdrowienie za przyczyną św. Michała Archanioła i Chórów Anielskich.

****

W najbliższa sobotę (I miesiąca) o 9.oo jak zwykle zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, zgodnie
z fatimskim orędziem.

****

Rodziców, których dzieci przygotowują się do przyjęcia I Komunii św. zapraszamy na spotkanie w najbliższy czwartek o godz. 19.30 do Katedry.

****

Serdecznie popieramy działalność wolontariuszy misyjnych, których gościmy dzisiaj w Katedrze i prosimy o wsparcie dzieł misyjnych.

****

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich wraz ze Specjalistyczną Poradnią Rodzinną im. św. Jana Pawła II w Legnicy oraz biurem podróży SPORTUR
z Głogowa zapraszają na kolonię letnią dla dzieci w Międzywodziu. Kolonia odbędzie się w terminie4-13 sierpnia 2021 r. Koszt kolonii to 1800 zł. Opiekunami na kolonii będą osoby świeckie, z wymaganymi przez kuratorium kwalifikacjami. Szczegółowych informacji udziela osoba odpowiedzialna za kolonię – kierownik kolonii i dyrektor Specjalistycznej Poradni Rodzinnej w Legnicy, p. Dominika Warmuz 607 436 918.

 

udostępnij