Ogłoszenia na 4. Niedzielę Wielkanocną

Ogłoszenia na 4. Niedzielę Wielkanocną

Czwarta Niedziela Wielkanocna, która dzisiaj przypada, zwana Niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczyna 59. Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Będzie on przebiegał pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Jest to dobra okazja, by na nowo uświadomić sobie prawdę, że modlitwa o nowe powołania do służby w Kościele, to modlitwa o przyszłość wspólnoty wierzących, do których się zaliczamy. Zachęcamy i zapraszamy do modlitwy w tej ważnej intencji, zwłaszcza, by nie zabrakło szafarzy świętych sakramentów. Brak nowych powołań staje się coraz większym problemem wspólnoty Kościoła, także w naszej Diecezji.

****

Nabożeństwa majowe odbywają się w Katedrze codziennie o godz. 18.00, jedynie w soboty po Mszy św. o 9.00.

****

W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

W poniedziałek (9 maja) – uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski; Jego relikwie znajdują się w nastawie ołtarza głównego Katedry

w piątek (13 maja) – wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Fatimy

w sobotę (14 maja) przypada święto św. Apostoła Macieja

****

W piątek (13 maja) rozpoczynamy cykl comiesięcznych nabożeństw fatimskich; odbywać się one będą każdego 13 dnia miesiąca, od maja do października o godz. 19.15

****

Wczoraj rozpoczęliśmy nowennę przed świętem św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski, który ciagle okazuje swoją szczególną opiekę nad naszą Ojczyzną; modlitwa będzie się odbywać do niedzieli w połączeniu z nabożeństwem majowym. Relikwie św. Męczennika znajdują się w katedralnej kaplicy relikwii, pw. Matki Bożej Królowej Wszystkich Świętych.

****

Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z kl. VII odbędzie się w poniedziałek o 19.15 w Katedrze.

****

Nasza parafia nie zaprzestała pomocy Uchodźcom z Ukrainy, jednak ze względu na to, że wiele punktów dystrybucji żywności w mieście zaprzestało już swojej działalności i większość potrzebujących, kierowanych także z MOPS-u, zgłasza się teraz do naszej parafii, musimy przemyśleć na nowo formę tej pomocy. Na naszej liście mamy zapisanych już ponad 230 rodzin. Rozważamy więc możliwość przekazywania żywności bezpośrednio na Ukrainę.Korzystając z okazji serdecznie dziękujemy za każdą pomoc w tym względzie, także za ofiary składane do specjalnej skarbony z napisem „Pomoc dla Uchodźców z Ukrainy”. Dziękujemy także wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w to dzieło pomocy.

udostępnij

Warto również zobaczyć