Ogłoszenia na 4. Niedzielę Wielkiego Postu

Ogłoszenia na 4. Niedzielę Wielkiego Postu

W najbliższy piątek (19.03.) obchodzimy Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, współpatrona naszej Diecezji i Patrona Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej. Do obchodów tej uroczystości przygotowuje nas trwająca nowenna.

Główne uroczystości odbędą się w tym roku 19 marca w Krzeszowie, gdzie Biskup Legnicki podniesie bracki kościół św. Józefa do rangi Sanktuarium Diecezjalnego. Uroczystości rozpoczną się o godz. 11.30 procesją z Bazyliki do kościoła brackiego, gdzie o 12.00, pod przewodnictwem Księdza Biskupa będzie sprawowana uroczysta Eucharystia, zakończona aktem zawierzenia diecezji legnickiej świętemu Józefowi.

W Katedrze Msze św. w tym dniu sprawujemy o 6.30, 12.00 i 18.30. W tym roku nasz katedralny obraz św. Józefa zostanie przewieziony do Krzeszowa i będzie towarzyszył tamtejszym ogólnodiecezjalnym uroczystościom, po czym wróci na swoje miejsce. Od maja br. kopia naszego katedralnego obrazu będzie peregrynowała po parafiach naszej diecezji.

****

Od najbliższej niedzieli rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ojciec duchowny naszego seminarium ks. Tomasz Metelica. Niedzielny plan rekolekcji pokrywa się z porządkiem sprawowanych jak zwykle w Dzień Pański Mszy św. O kolejnych dniach rekolekcji i spowiedzi wielkanocnej poinformujemy za tydzień. Zapraszamy i zachęcamy do udziału, z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych. Program rekolekcji >>TUTAJ<<.

****

Dzisiaj o godz. 17.30 zapraszamy Gorzkie Żale, natomiast w najbliższą niedzielę (21.03.) nabożeństwo Gorzkich Żali rozpocznie się pół godziny wcześniej, czyli o 17.00 i weźmie w nich udział katedralny zespół muzyczny Cantus Mirabilis. Szczególnie serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe nabożeństwo.

****

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odbędzie się tradycyjnie w piątek o 11.30 i 18.00 oraz dla dzieci o 17.00.

****

Dzisiaj o 16.00 sprawowana będzie Msza św. w klasycznym rycie rzymskim, przed którą zostanie ogłoszony dekret Biskupa Legnickiego, powołujący diecezjalne duszpasterstwo wiernych związanych z rytem trydenckim.

****

Na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia, połączoną z intencją o ustanie pandemii, zapraszamy do kaplicy adoracyjnej w piątek o 15.00.

****

Parafialny Zespół Charytatywny będzie wydawał kolejną porcję żywności dla osób znajdujących się na parafialnej liście pomocowej w najbliższy czwartek od 16.00 do 17.00.

Zespół przygotowuje się także do pomocy przedświątecznej. Dziękujemy za przekazywanie na ten cel darów żywnościowych oraz ofiar pieniężnych składanych do skarbony z napisem „jałmużna postna”. Jak co roku w pomoc charytatywną można się włączyć także przez zakup świecy Caritas na stół wielkanocny.

 

udostępnij

Warto również zobaczyć