Ogłoszenia na 4. Niedzielę Wielkiego Postu

Ogłoszenia na 4. Niedzielę Wielkiego Postu

W każdą niedzielę o 7.00 zapraszamy do Katedry na Jutrznię.

****

Serdecznie zapraszamy także na nabożeństwa pasyjne:

Droga Krzyżowa – piątek, dla dorosłych 11.30 i 18.00; dla dzieci o 17.00

Gorzkie Żale – niedziela godz. 17.30

****

W najbliższy wtorek (ostatni miesiąca) o 19.15 kolejne nabożeństwo anielskie połączone z modlitwą o uwolnienie.

****

W pierwszy piątek miesiąca dodatkowa okazja do spowiedzi od 17.00 do 18.30.

****

W sobotę o 9.00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

****

Jubileusz 30-lecia Diecezji Legnickiej i podniesienia naszego kościoła parafialnego do godności Katedry, jest dobrą okazją do zrealizowania od dawna planowanego postawienia w Katedrze stałego ołtarza kamiennego. Według przepisów liturgicznych ołtarz stały (kamienny) powinien być w każdym konsekrowanym kościele, tym bardziej w najważniejszym kościele, jakim jest Katedra. Ołtarz stały to taki, który jest na stałe związany z posadzką i jest nieprzenośny. Kamienny ołtarz do Katedry został już zaprojektowany i być może uda się go wykonać i poświęcić do 20 września, w rocznicę poświęcenia Katedry. W związku z powyższym jutro będziemy zdejmować tymczasowe podium drewniane, by powrócić do dawnego poziomu posadzki i sprawdzić, czy wysokość będzie właściwa dla nowego ołtarza. Ksiądz Biskup, który patronuje temu przedsięwzięciu proponuje, aby wykonać także balaski dostosowane do nowego ołtarza i wystroju Katedry. Sprawa nowego ołtarza została skonsultowana z radą parafialną.

****

Na posiedzeniu rady parafialnej rozmawialiśmy także na temat działalności charytatywnej parafii.

W ramach pomocy Uchodźcom i rodzinom, które ich przyjęły planujemy w najbliższym czasie, na terenie domu parafialnego, otworzyć sklep „Za jeden uśmiech”, w którym Uchodźcy będą mogli się zaopatrywać w podstawowe produkty żywnościowe bez płacenia. Oczywiście wymaga to jeszcze przemyślenia i konsultacji. W najbliższą niedzielę podamy bliższe informacje, jeżeli uda się taki sklep otworzyć. Ta pomoc będzie skierowana zwłaszcza do Uchodźców mieszkających na terenie naszej parafii. Prosimy zatem o kontakt z ks. proboszczem przedstawicieli tych rodzin, które przyjęły uchodźców z Ukrainy do swoich domów.

Drugim tematem obrad rady parafialnej była myśl utworzenia przy Katedrze punktu charytatywnego z pomieszczeniami na wydawanie posiłków ubogim, doraźnego miejsca noclegowego dla bezdomnych
i magazynu żywności dla ubogich. Takie miejsce mogłoby powstać dzięki wsparciu i współpracy z Caritas diecezjalną. Czy będzie to możliwe okaże się w najbliższym czasie. O tym także będziemy informować na bieżąco.

****

W najbliższą niedzielę o godz. 16.00 zapraszamy do Katedry na koncert utworów pasyjnych, napisanych przez dwóch legnickich kompozytorów Dominika Łabudę oraz Jakuba Fornagiela. Koncert będzie hołdem dla Obrońców Ukrainy i modlitwą o pokój. Serdecznie zapraszamy.

udostępnij

Warto również zobaczyć