Ogłoszenia na 4. Niedzielę Wielkiego Postu „Laetare”

Ogłoszenia na 4. Niedzielę Wielkiego Postu "Laetare"

Zachęcamy wszystkich, którzy mają takie możliwości, aby korzystali z naszej strony internetowej katedra.legnica.pl, gdzie znajdziemy nie tylko wszystkie aktualne informacje, dotyczące duszpasterstwa, ale jest tam także możliwość uczestniczenia on-line „na żywo” w codziennej modlitwie wieczornej o godz. 20.30, transmitowanej z naszej kaplicy domowej. Zwykle jest to modlitwa różańcowa, a w piątki Droga Krzyżowa. Natomiast w niedzielę (dzisiaj także) o 17.00 zapraszamy na Gorzkie Żale. Dodatkowo w soboty o 18.00 zapraszamy na katechezę z cyklu Kurs Alpha. Ponadto na stronie internetowej znajdziemy również reportaże z różnych wydarzeń duszpasterskich podejmowanych w tym szczególnym czasie.

***

Msze św. w Katedrze sprawujemy, tak jak dotąd:

– w niedziele: 7.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.30 i 20.00

– w dni powszednie: 6.30, 12.00 i 18.30

– w soboty: 9.00, 12.00, 18.30,

– z tą zmianą, że w każdej Eucharystii może uczestniczyć jedynie 50 osób i ściśle przestrzegamy tej zasady. Pierwszeństwo wejścia do Katedry na Mszę św. ma rodzina, która zmówiła intencję Mszy św.

***

Wszelkie nabożeństwa, poza Mszą św., są zawieszone do odwołania. Podobnie wszelkie spotkania duszpasterskie i katechezy.

***

Odwołane są także rekolekcje wielkopostne oraz zorganizowana spowiedź wielkanocna. Na temat możliwości udziału w rekolekcjach oraz odbycia spowiedzi wielkanocnej podamy informacje w najbliższą niedzielę. Informacja ta będzie także dostępna na stronie internetowej oraz umieszczona w gablotach przy Katedrze.

***

Wszystkich sakramentów udzielamy w każdej chwili, w zależności od potrzeby wiernych, jedynie co trzeba zrobić w tym względzie, to zgłosić takie pragnienie telefonicznie pod numerem parafialnym 500 245 557 lub do zakrystii w czasie obecności tam księdza 76 72 44 273 lub osobiście po każdej Mszy św. Na tych samych zasadach aktualnie służymy sakramentem spowiedzi: czyli wyspowiadać się można w każdej chwili, jedynie trzeba tę potrzebę wcześniej zgłosić księdzu.

***

Na tych samych zasadach działa kancelaria parafialna.

***

Do chorych w ciężkim stanie i do umierających księża udają się na każde wezwanie, bez względu na porę dnia i nocy

***

W najbliższy piątek prosimy wszystkich Parafian o ponowne podjęcie postu o chlebie i wodzie w połączeniu z intensywną modlitwą o oddalenie zagrożenia epidemią. W tym dniu nasi księża po modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 wyruszą z Katedry z Najświętszym Sakramentem na ulice, aby błogosławić kolejną część parafii, tak jak to miało miejsce w miniony piątek. Tym razem udamy się w okolice następujących ulic: Najświętszej Maryi Panny, Wrocławskiej, Witelona, Powstańców Śląskich, Korfantego, Reymonta i Mickiewicza.

***

Zachęcamy, aby na czas trwania epidemii umieścić w oknach obraz Matki Bożej i podjąć codzienną modlitwę o pomoc za Jej przyczyną.

***

W liturgii w tym tygodniu, w środę (25.03.) obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Zachęcamy serdecznie do podejmowania duchowej adopcji dziecka poczętego. W tej sprawie prosimy o kontakt w zakrystii.

***

W Katedrze nie znajdziemy wody święconej. Ponieważ woda święcona jest znakiem, który odgrywa ważną rolę w naszej katolickiej duchowości, dlatego po każdej Mszy św. w niedzielę będziemy błogosławić wodę, przyniesioną ze sobą do kościoła na własny użytek.

 

udostępnij

Warto również zobaczyć