Ogłoszenia na 4. Niedzielę Wielkiego Postu

Ogłoszenia na 4. Niedzielę Wielkiego Postu
 • Przed nami najważniejsze wydarzenie w przedświątecznych przygotowaniach, czyli REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, które rozpoczynamy w najbliższą niedzielę – 7 kwietnia. Niedzielny plan rekolekcji pokrywa się z godzinami sprawowanych Mszy św., czyli o 7.30, 10.00, 11.30 (dla rodzin z dziećmi), 13.00, 18.30 oraz o 20.00 (Msza akademicka). Młodzież zapraszamy do udziału w rekolekcjach z dorosłymi. W pozostałe dni na Msze św. z nauką rekolekcyjną zapraszamy o 12.00 lub 18.30. Codziennie będzie też okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu, a o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Dzień spowiedzi został zaplanowany na środę 10 kwietnia. Dokładny plan rekolekcji jest wywieszony w gablotach, znajduje się na stronie internetowej Katedry oraz na ulotkach wyłożonych przy wejściu do Katedry.Wszystkich prosimy o takie zaplanowanie swojego czasu, aby móc uczestniczyć w rekolekcjach i przystąpić do spowiedzi świętej. Zaniedbanie słuchania Słowa Bożego lub lekceważenie Go jest poważnym grzechem.
 • W najbliższą niedzielę (7 kwietnia) podczas Mszy św. o 10.00 odbędzie się trzecie skrutynium dorosłych katechumenów, przygotowujących się do przyjęcia sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego w Wigilię Paschalną. Mszę św. poprzedzi kolejna katecheza Księdza Biskupa Legnickiegoo 9.30 jako przygotowanie do głębszego przeżycia tajemnicy paschalnej. Ponownie bardzo serdecznie zachęcamy do wysłuchania tej katechezy.
 • Zapraszamy do Katedry na nabożeństwa pasyjne:
  • Gorzkie Żalew każdą niedzielę Wielkiego Postu o 17.30
  • Droga Krzyżowaw każdy piątek Wielkiego Postu o 11.30 i 18.00 (dla dzieci o 17.00).
 • Jeżeli ktoś z chorych lub starszych Parafian (poza tymi, którzy są odwiedzani regularnie co miesiąc) życzy sobie wizyty kapłana przed świętami, to proszę to zgłosić w zakrystii.
 • Dodatkowa okazja do spowiedzi w tym tygodniu w pierwszy piątek miesiąca od 17.00 do 18.30.
 • W najbliższą, pierwszą sobotę miesiąca o 9.00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, zgodnie z fatimskim przesłaniem.
 • Duszpasterstwo akademickie zaprasza na kolejne spotkanie biblijne w czwartek o 20.30. (spotkanie poprowadzi ks. dr Piotr Kot)
 • Duszpasterstwo młodzieży zaprasza na spotkanie z cyklu „Jak mądrze budować relacje” w piątek o 19.30.
 • Zachęcamy do włączenia się w organizowaną przez naszą parafię pomoc przedświąteczną dla rodzin niezamożnych. Ofiary pieniężne na ten cel można składać do skarbony z napisem „Jałmużna wielkopostna”; ponadto dary materialne w postaci trwałych produktów żywnościowych można składać w kiosku parafialnym lub w zakrystii. W kiosku są do nabycia świece na stół wielkanocny, z których Caritas organizuje pomoc rodzinom ubogim.
 • Dzisiaj w naszej parafii rozpoczyna praktykę duszpasterską diakon Mateusz Maleńczuk, który przygotowuje się do przyjęcia w maju święceń prezbiteratu. Diakona serdecznie witamy i polecamy modlitwom.
 • Podobnie jak w ubiegłym roku nasza parafia organizuje obóz ewangelizacyjno – sportowy dla studentów oraz młodzieży w wieku od 15 do 30 lat, zaplanowany w Szklarskiej Porębie od 8 do 14 lipca. W ramach obozu przewidzianych jest wiele chwil wzrostu duchowego poprzez konferencje, uwielbienia, wyjścia w góry, strefy sportowe oraz spotkania z zaproszonymi gośćmi m.in. Szymonem Hołownią, Moniką i Marcinem Gomułkami, zespołem Muode Koty. Koszt tygodniowego pobytu z pełnym wyżywieniem to 500 zł. Szczegółowe informacje u ks. Roberta oraz na stronie: obozewangelizacyjny.pl

 

udostępnij

Warto również zobaczyć