Ogłoszenia na 4. Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia na 4. Niedzielę zwykłą

W środę, 2 lutego, obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. Podczas każdej Mszy św. odbędzie obrzęd błogosławienia świec (gromnic), które należy przynieść ze sobą do kościoła. Msze św. sprawujemy jak w dni powszednie o 6.30, 12.00 i 18.30.

****

Ofiarowanie Pańskie to także Dzień Życia Konsekrowanego. Na Eucharystię o godz. 12.00, której będzie przewodniczył ks. Biskup Legnicki przybędą do katedry osoby konsekrowane (siostry zakonne oraz bracia i ojcowie różnych zgromadzeń). Jak co roku przy wyjściu z katedry będzie można też złożyć ofiarę na pomoc siostrom zakonnym z tzw. klasztorów klauzurowych, czyli zamkniętych.

****

W czwartek natomiast przypada wspomnienie św. Błażeja, Patrona w chorobach gardła. Tradycyjnie odbędzie się obrzęd błogosławienia wiernych poświęconymi świecami.

****

W sobotę wspominamy w liturgii św. Agatę. W tym dniu będziemy błogosławili chleb i wodę.

****

W najbliższy I czwartek miesiąca o godz. 23.00, zapraszamy na kolejne adoracyjne nabożeństwo wynagradzające w ramach Godziny Świętej. Natomiast w I piątek miesiąca dodatkowa okazja do spowiedzi od 17.00 do 18.30, a w I sobotę miesiąca o godz. 9.00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

****

Jutro przypada ostatni dzień miesiąca zatem o godz. 18.30 sprawujemy Mszę św. zbiorową za zmarłych parafian w miesiącu styczniu oraz za poleconych przez wiernych.

****

We wtorek o godz. 19.15 w sali domu parafialnego odbędzie comiesięczne spotkanie formacyjne Arcybractwa Straży Honorowej.

****

Seminarium Duchowne zaprasza męską młodzież szkół średnich oraz studentów do udziału w rekolekcjach, które odbędą się od 11 do 13 lutego. Zainteresowanym udzielimy bliższych informacji.

****

W kaplicy adoracyjnej zostały zamontowane podgrzewane siedzenia, aby ułatwić wiernym adorowanie Najświętszego Sakramentu. Korzystając z okazji zachęcamy do częstej adoracji Chrystusa obecnego w Eucharystii. Nigdy nie jest to czas stracony, obfitujący w doświadczanie wielu łask. Adoracja trwa od 7.00 do 18.00.

****

Wszystkim rozpoczynającym ferie, życzymy dobrego, a przede wszystkim zdrowego wypoczynku.

****

W związku z niebezpiecznym rozwojem pandemii prosimy, aby podczas pobytu w kościele zachowywać obowiązujące zasady higieny.

 

udostępnij

Warto również zobaczyć