Ogłoszenia na 4. Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia na 4. Niedzielę zwykłą

W minionym tygodniu zakończyliśmy duszpasterskie spotkania „kolędowe”z wiernymi na modlitwie. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przybyli, a także tym, którzy pragnęli się z nami spotkać, ale z różnych powodów nie mogli przybyć. Dziękujemy także za przekazywane telefonicznie lub pisemnie słowa pozdrowień i wyrazów jedności z nami i ze wspólnotą parafialną. Bardzo dziękujemy także za wsparcie materialne parafii.

****

Na zakończenie tegorocznych spotkań kolędowych, dzisiaj o 17.30 pragniemy zaprosić wszystkich naszych Parafian, a także Gości na koncert „Kolędy po kolędzie” w wykonaniu katedralnego zespołu „Cantus Mirabilis” pod dyrekcją p. Daniela Dziudy z udziałem młodych Parafian. Koncert jest wyrazem naszej wdzięczności dla Parafian. Zapraszamy. W związku z koncertem nie będzie nieszporów.

****

W najbliższy wtorek (2 lutego) obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego. Na Msze św. i poświęcenie świec gromnicznych zapraszamy do Katedry
o 6.30, 12.00 i 18.30.

****

Święto Ofiarowania to także Dzień Życia Konsekrowanego. W związku z tym do Katedry na Mszę św. w południe przybędą siostry zakonne i księża oraz bracia zakonni, by odnowić profesję. Osoby te o 10.30 podejmą adorację Najświętszego Sakramentu w Katedrze. Z tego względu we wtorek w kaplicy adoracji nie będzie.

****

Jak co roku, przy wyjściu z kościoła we wtorek, będzie można złożyć ofiarę do puszek, na pomoc siostrom zakonnym z zakonów kontemplacyjnych, czyli takich, które nie opuszczają murów klasztornych, poświęcając się modlitwie za cały świat i żyją z jałmużny. Serdecznie dziękujemy w ich imieniu za wsparcie.

****

W środę (3.02.) wspominamy św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona w chorobach mowy i gardła. Tradycyjnie po Mszy św. odbędzie się specjalne błogosławieństwo poświęconymi świecami. Natomiast w piątek (5.02.) wspominamy św. Agatę, męczennicę. W tym dniu błogosławimy chleb
i wodę.

****

W najbliższy I czwartek miesiąca, o 23.00 zapraszamy do Katedry na adorację Najświętszego Sakramentu, tzw. Godzinę Świętą.

****

W piątek dodatkowa okazja do spowiedzi od 17.00 do 18.30.

****

W sobotę o 9.00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, jak zwykle w I sobotę miesiąca.

****

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które w trosce o świętość i bezpieczeństwo Katedry stanęli na jej straży, broniąc przez ewentualną agresją uczestników tzw. „strajku kobiet”.

****

W czwartek od 16.00 do 17.00 Parafialny Zespół Charytatywny będzie wydawał żywność osobom znajdującym się na parafialnej liście pomocowej.

 

udostępnij

Warto również zobaczyć