Ogłoszenia na 5. Niedzielę wielkanocną

Ogłoszenia na 5. Niedzielę wielkanocną

Jutro (3 maja) obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej Patronki Ojczyzny. Msze św. sprawujemy w Katedrze o 7.30, 10.00, 11.30 oraz 18.30 (mimo, że to dzień wolny od pracy nie będzie jednak Mszy świętych o 13.00 i 20.00).

W tym dniu przypada także 230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja i związane z nią święto narodowe. W tym roku wojewódzkie obchody tego święta odbędą się w Legnicy i rozpoczną się Mszą św. w Katedrze sprawowaną przez Ks. Biskupa Legnickiego o godz. 11.30. Dalsza część uroczystości odbędzie się na legnickim Rynku.

****

Na nabożeństwa majowe zapraszamy do Katedry codziennie o godz. 18.00 jedynie w soboty po Mszy św. o 9.00.

****

W sobotę przypada Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Patrona Polski, którego relikwie znajdują się w nastawie ołtarza głównego Katedry.

****

Także w sobotę rozpoczynamy nowennę przed świętem św. Andrzeja Boboli, drugorzędnego Patrona Polski i szczególnego wspomożyciela w okresie pandemii. Nowenna będzie połączona z nabożeństwem majowym.

****

W najbliższy I czwartek miesiąca o 23.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ramach tzw. Godziny Świętej.

****

W piątek dodatkowa okazja do spowiedzi od 17.00 do 18.30

****

Za tydzień sprawujemy w Katedrze dodatkową Mszę św. w rycie trydenckim jak zwykle o 16.00.

****

Wspólnotę Żywego Różańca zapraszamy na zmianę tajemnic w sobotę o 9.00.

****

Rodziców kandydatów do bierzmowania prosimy o przybycie na spotkanie, które odbędzie się w czwartek o godz. 19.30 w Katedrze.

 

udostępnij