Ogłoszenia na 5. Niedzielę Wielkanocną

Ogłoszenia na 5. Niedzielę Wielkanocną

Na nabożeństwa majowe zapraszamy do Katedry codziennie o godz. 18.00 jedynie w soboty po Mszy św. o 9.00.

****

W poniedziałek, 16 maja, obchodzimy święto św. Andrzeja Boboli, kapłana męczennika, Patrona Polski. Msze św. będziemy sprawowali przy Jego Relikwiach, które przechowujemy w Katedrze.

****

W czwartek przypada 19 dzień miesiąca. Zatem wraz z Bractwem św. Józefa zapraszamy na nabożeństwo do św. Józefa o godz. 18.00, połączone z nabożeństwem majowym.

****

W przyszłą niedzielę, 22 maja, obchodzimy wspomnienie św. Rity. Ze względu na niedzielę wielkanocną, nie możemy użyć formularza mszalnego o świętej w tym dniu. Jednak o godz. 18.00 zapraszamy na tradycyjne nabożeństwo do św. Rity, połączone z nabożeństwem majowym.

****

W piątek, 20 maja, przypada 20. rocznica sakry biskupiej Biskupa Seniora Zbigniewa Kiernikowskiego. Pamiętajmy o Biskupie Zbigniewie w modlitwie.

****

W najbliższą sobotę, 21 maja podczas Mszy św. o 12.00 Biskup Legnicki udzieli święceń prezbiteratu dwom diakonom naszego Seminarium: diakonowi Arturowi Jaguszczakowi i diakonowi Krzysztofowi Borysiewiczowi. Obydwaj odbywali praktykę diakońska w naszej parafii. Dzisiaj Diakoni rozpoczynają rekolekcje przed święceniami. Pamiętajmy o modlitwie w intencji kandydatów do święceń.

****

Wspólnota Wojownicy Maryi zaprasza na uroczystość wprowadzenia Relikwii św. Andrzeja Boboli, która odbędzie się w poniedziałek o godz. 18.00 w kościele pw. św. Rodziny w Legnicy przy ul. Słubickiej, a o godz. 19.30 przy figurze Matki Bożej obok kościoła pw. Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy, na Osiedlu Kopernik odbędzie się nabożeństwo majowe i różaniec w intencji Ojczyzny.

****

W najbliższą niedzielę, 22 maja, we Mszy św. o 10.00 będzie uczestniczyła kompania honorowa Wojsk Obrony Terytorialnej z Wrocławia, z okazji przysięgi żołnierskiej, która odbędzie się na legnickim rynku.

****

Bierzmowanie w naszej parafii zaplanowane jest w niedzielę Zesłania Ducha Świętego, 5 czerwca, o godz. 13.00. Kandydatów z klas VIII zapraszamy w poniedziałek o 19.15 na próbę uroczystości.

****

Osoby dorosłe zapraszamy na katechezę pod nazwą „Wspólnota 120”. Najbliższe spotkanie zaplanowane jest na 17 maja (wtorek) o godz. 20.00 w domu parafialnym. Wszystkich, którzy dysponują czasem zapraszamy już
o 18.30 na Eucharystię (oraz półgodzinną adorację Najświętszego Sakramentu, po której przejdziemy do domu parafialnego.

udostępnij

Warto również zobaczyć