Ogłoszenia na 5. Niedzielę Wielkiego Postu

Ogłoszenia na 5. Niedzielę Wielkiego Postu

W związku z obecną sytuacją i obowiązującymi w całej Polsce zarządzeniami podajemy ważne informacje dotyczące funkcjonowania parafii i duszpasterstwa:

***

Jesteśmy do stałej dyspozycji wiernych i zawsze gotowi wypełniać swoją posługę, przy stosowaniu się do obowiązujących zarządzeń państwowych
i kościelnych.

***

Sprawy duszpasterskie załatwiamy kontaktując się telefonicznie pod numerem 500 245 557 lub bezpośrednio z księdzem po Mszy św. Można także dzwonić do zakrystii w godzinach Mszy św. pod numer 76 72 44 273.

***

Biuro kancelarii parafialnej jest nieczynne do odwołania. Konieczność załatwienia ważnych i pilnych spraw kancelaryjnych zgłaszamy uprzednio także telefonicznie pod numer parafialny 500 245 557.

***

Dzisiaj i w Niedzielę Palmową Msze św. sprawujemy według dotychczasowego planu: 7.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.30 i 20.00 z wyraźnym zaznaczeniem, że w jednej Eucharystii może uczestniczyć tylko 5 osób i pierwszeństwo ma ta rodzina, która zmówiła intencję.

***

Zachęcamy ze skorzystania z dyspensy dotyczących Dnia Pańskiego i pozostanie w domach, gdzie można uczestniczyć we Mszy Św. drogą radiową i telewizyjną oraz przez łącza internetowe. Wszystkie Msze św. sprawowane w Katedrze są transmitowane przez internet na naszej stronie katedra.legnica.pl. Prosimy, aby także korzystać z zakładki duszpasterstwo on-line

***

Codziennie z naszej kaplicy domowej transmitujemy modlitwę różańcową o 20.30, w piątki Drogę Krzyżową, a w niedzielę o 17.00 Gorzkie Żale.

***

W każdy piątek o 15.00 księża gromadzą się w Katedrze, by przy wystawionym Najświętszym Sakramencie odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia za naszych Parafian i udzielić im błogosławieństwa eucharystycznego. W naszej parafii jest to dzień modlitwy całej wspólnoty parafialnej i dodatkowo dzień postu ścisłego o chlebie i wodzie. Prosimy o łączność duchową szczególnie w tym dniu z duszpasterzami i całą parafią.

***

Informację o Liturgii Triduum Paschalnego oraz Mszy św. w czasie świąt, a także błogosławienia pokarmów wielkanocnych podamy za tydzień.

***

W Niedzielę Palmową oraz w Wielki Poniedziałek, Wtorek i w Wielką Środę, zaprosimy do wysłuchania rekolekcji parafialnych drogą on-line. W niedzielę Palmową rozpoczną się one Gorzkimi Żalami o 17.00 oraz będą transmitowane wieczorem o 20.30 w Wielki Poniedziałek, Wtorek i w Wielką Środę.

***

Przed nami Niedziela Palmowa, a po niej Wielki Tydzień, podczas którego obowiązują wszelkie dotychczasowe rozporządzenia. Nie będzie procesji z palmami oraz pokropienia palm wodą święconą. Zachęcamy, aby w każdej rodzinie (a zwłaszcza tam, gdzie są dzieci) przygotować palmy i sprawować liturgię domową z odczytaniem opisu Męki Pańskiej z Ewangelii św. Mateusza od rozdziału 26 wiersza 1 do rozdziału 27 wiersza 66. Na stronie internetowej znajdziemy wkrótce propozycję takiej domowej liturgii.

***

Informacje dotyczące spowiedzi wielkanocnej: nie ma możliwości spowiedzi zorganizowanej w Katedrze przy konfesjonale. W związku z tym każdy, kto pragnie się wyspowiadać, proszony jest o zgłoszenie takiej potrzeby telefonicznie pod numerem parafialnym 500 245 557 lub indywidualnie do księdza po Mszy św. Nie ma możliwości spowiedzi przez telefon lub „internetowo”. Informacje na temat doskonałego aktu żalu i Komunii duchowej wkrótce umieścimy na stronie internetowej oraz na ulotkach wyłożonych w kościele.

***

Nie będzie niestety regularnych odwiedzin przedświątecznych u chorych, chyba że w wypadku zagrożenia życia.

***

Zachęcamy do przyniesienia ze sobą wody, którą będziemy błogosławić po każdej Mszy św. w niedzielę.

***

Z całego serca prosimy o zainteresowanie się osobami starszymi, samotnymi w sąsiedztwie i wszystkimi, którzy potrzebują pomocy zwłaszcza w zakupach żywności lub leków. Prosimy o wrażliwość serca, aby nikt w tym trudnym czasie nie został sam. Jeżeli potrzeba jakiejś konkretnej pomocy, a parafia może temu zaradzić, to prosimy zgłaszać to do księdza proboszcza lub któregoś z księży wikariuszy.

***

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z wrażliwością serca postanowili wspomóc parafię i jej utrzymanie oraz zapewnienia normalnego funkcjonowania Katedry poprzez składane indywidualne ofiary lub na konto parafialne, którego numer znajdziemy na stronie internetowej oraz na ulotkach wyłożonych w Katedrze. Parafia funkcjonuje dzięki utrzymaniu przez wiernych i nie ma innych dochodów, a zobowiązana jest do płacenia wszystkich rachunków, za wodę, gaz, energie elektryczną, wywózkę śmieci itp. Parafia pragnie także wypłacać pensje pracownikom parafialnym, a wiadomo, że nie jest zbierana na ten cel ofiara podczas Mszy św. Wszystkim składamy podziękowanie: „Bóg zapłać”.

***

Łączymy się z wami drodzy Parafianie, w codziennej wspólnej modlitwie, codziennie błogosławimy całą parafię i nasze miasto. Współczujemy zwłaszcza z osobami starszymi i samotnymi. Głęboko wierzymy, że nasza gorąca modlitwa i przestrzeganie obowiązujących zasad, zwłaszcza dobrowolna kwarantanna, pozwoli, że wkrótce będziemy się znowu sobą cieszyć na wspólnie sprawowanej Eucharystii, bez jakichkolwiek ograniczeń. Niech Was Bóg błogosławi, a Maryja wspiera miłością swego Serca. Wszystkim Parafianom mieszkającym w Legnicy, a także w innych zakątkach naszej Ojczyzny oraz za granicą, ksiądz proboszcz wraz z księżmi współpracownikami, przesyła słowa otuchy, płynącej z wiary w Bożą Opatrzność.

***

udostępnij

Warto również zobaczyć