Ogłoszenia na 5. Niedzielę Wielkiego Postu

Ogłoszenia na 5. Niedzielę Wielkiego Postu

Za tydzień w Niedzielę Palmową Męki Pańskiej, rozpoczniemy Wielki Tydzień, bezpośrednio wprowadzający nas w przeżywanie Świętego Triduum Paschalnego, największych świąt chrześcijańskich. Główna Msza św. w Katedrze z procesją palmową, pod przewodnictwem Księdza Biskupa, sprawowana będzie o godz. 10.00, czyli na tzw. sumie i rozpocznie się od poświęcenia palm na placu przed Katedrą. Pozostałe Msze św. bez zmian.

****

Dzisiaj o 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali.

****

W najbliższy piątek (8 kwietnia) zapraszamy do udziału w tradycyjnej Miejskiej Drodze Krzyżowej, która rozpocznie się w Katedrze o godz. 19.30. Modlitwie będzie przewodniczył ks. Biskup Legnicki. Procesja przejdzie ulicami miasta z Katedry na plac Orląt Lwowskich. Podczas Drogi Krzyżowej będziemy się modlić o pokój na Ukrainie. Modlitwa będzie dwujęzyczna. Prosimy o zabranie ze sobą świec oraz domowych krzyży. Serdecznie zapraszamy do udziału.

****

W związku z tym w najbliższy piątek w Katedrze nie będzie nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 18.00, pozostałe bez zmian.

****

We wtorek o 19.15 w sali domu parafialnego odbędzie się spotkanie formacyjne członków Arcybractwa Straży Honorowej.

****

W najbliższy pierwszy czwartek miesiąca o 23.00 zapraszamy do Katedry na nabożeństwo adoracyjne Godziny Świętej.

****

W czwartek od 16.00 – 17.00 Parafialny Zespół Charytatywny będzie wydawał dary żywnościowe osobom znajdującym się na naszej parafialnej liście pomocowej.

****

W najbliższą niedzielę odbędzie się kolejna zbiórka pieniędzy do puszek na pomoc Ukrainie.

****

Zapowiadany na dzisiaj koncert utworów pasyjnych został ODWOŁANY ze względu na chorobę wykonawców.

 

udostępnij

Warto również zobaczyć