Ogłoszenia na 5. Niedzielę Wielkiego Postu

Ogłoszenia na 5. Niedzielę Wielkiego Postu
 • Katedrze rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne. Serdecznie witamy Rekolekcjonistę Franciszka Molskiego, proboszcza parafii św. Józefa w Świeradowie Zdroju i prosimy o modlitwę w Jego intencji.
 • Plan rekolekcji jest bardzo prosty. Dzisiaj Msze św. z nauką rekolekcyjną podczas wszystkich Mszy św., jak w każdą niedzielę, łącznie z Mszą akademicką. Jutro, we wtorek i środę zapraszamy na Mszę św. z nauką o 12.00 lub 18.30. Codziennie podczas rekolekcji będzie okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu od 13.00 do 15.00, zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji rekolekcji oraz o nawrócenie grzeszników. Młodzież zapraszamy razem z dorosłymi. Natomiast młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy dodatkowo na spotkania do sali w domu parafialnym według następującego porządku: kl. VII we wtorek o 16.30, kl. VIII w poniedziałek o 16.30, klasy licealne w poniedziałek o 19.30.
 • SPOWIEDŹ REKOLEKCYJNA jest zaplanowana na środę (10 kwietnia) od 10.00 do 12.00 i od 16.00 do 19.00. Usilnie prosimy o skorzystanie ze spowiedzi przedświątecznej właśnie w środę, gdy będzie więcej spowiedników, a nie odkładanie jej na czas bezpośrednio przed świętami lub na najbliższą niedzielę. NIE SPOWIADAMY PODCZAS TRWANIA REKOLEKCJI (NIEDZIELA-WTOREK)
 • Przy wyjściu z kościoła można zabrać ulotkę z planem rekolekcji. Jeżeli mamy taką możliwość, to prosimy przekazać ulotkę także tym, którzy rzadziej uczęszczają na Msze św. niedzielne.
 • O 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
 • W najbliższy piątek /1 kwietnia/ odbędzie się wspólna dla wszystkich parafii legnickich Droga Krzyżowa, która wyruszy z kościoła św. Jana o godz. 19.30 i ulicami miasta przejdzie do Krzyża Milenijnego na placu Orląt Lwowskich przed budynkiem Kurii. Nabożeństwu będzie przewodniczył Biskup Legnicki. Zachęcamy bardzo serdecznie do udziału w tym wyjątkowym nabożeństwie pasyjnym.
  W związku z tym w piątek w Katedrze będzie tylko jedno nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 11.30.
 • Za tydzień w Niedzielę Palmową Męki Pańskiej, rozpoczniemy Wielki Tydzień, bezpośrednio wprowadzający nas w przeżywanie Świętego Triduum Paschalnego, największych świąt chrześcijańskich. Główna Msza św. w Katedrze z procesją palmową, pod przewodnictwem Księdza Biskupa, na którą zapraszamy wszystkich Parafian, sprawowana będzie o godz. 10.00, czyli na tzw. sumie i rozpocznie się od poświęcenia palm na placu przed Katedrą. Pozostałe Msze św. bez zmian.
 • W tym roku w ramach Światowych Dni Młodzieży Ksiądz Biskup Legnicki będzie sprawował Mszę św. z udziałem młodych chrześcijan w hali OSiR przy ul. Lotniczej o godz. 15.00. Po Mszy św. dalsza część spotkania. Młodzież zachęcamy do udziału.
 • W najbliższy czwartek (II miesiąca) po Mszy św. wieczornej zapraszamy na comiesięczną adorację Najświętszego Sakramentu dla rodzin, grup modlitewnych i wszystkich, którzy pragną doświadczyć „odpoczynku przy Sercu Jezusa” z indywidualnym błogosławieństwem.
 • Natomiast w najbliższą sobotę, II miesiąca, na Mszę św. o 9.00 zapraszamy wspólnotę Żywego Różańca. Po Mszy św. odbędzie się zmiana tajemnic.
 • W Niedzielę Palmową (II miesiąca) o 16.00 sprawowana będzie dodatkowa Msza św. z procesją palmową w rycie trydenckim.
 • W sobotę, podczas Mszy św. o 12.00 Biskup Legnicki ustanowi nowych ceremoniarzy.
 • Zachęcamy do włączenia się w organizowaną przez naszą parafię pomoc przedświąteczną dla rodzin niezamożnych. Ofiary pieniężne na ten cel można składać do skarbony z napisem „Jałmużna wielkopostna”; ponadto dary materialne w postaci trwałych produktów żywnościowych można składać w kiosku parafialnym lub w zakrystii. Do nabycia są także świece na stół wielkanocny, z których Caritas organizuje pomoc rodzinom ubogim.
 • Studenci z Duszpasterstwa Akademickiego w najbliższą niedzielę przygotują do sprzedaży palmy. Zgromadzone w ten sposób fundusze pragną przeznaczyć na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Prosimy o wsparcie.
 • Grupa miłośników kina chrześcijańskiego zaprasza w sobotę (13 kwietnia) o godz. 10.00 do kina Helios, na kolejny film z przesłaniem religijnym. Będzie to najnowszy obraz Juana Manuela Cotelo (autora filmu „Ziemia Maryi”) pt. „Największy dar” zrealizowany w konwencji westernu i kina faktu. Tematem przewodnim jest przebaczenie.
udostępnij

Warto również zobaczyć