Ogłoszenia na 6. Niedzielę Wielkanocną

Ogłoszenia na 6. Niedzielę Wielkanocną

W najbliższą sobotę, 23 maja, podczas Mszy św. o godz. 12.00, Ksiądz Biskup Legnicki udzieli święceń w stopniu prezbiteratu 6 diakonom naszej Diecezji. Wśród kandydatów do święceń jest nasz Parafianin diakon Patryk Zarzeczny, który swoją pierwszą Mszę św. – prymicyjną, odprawi w Katedrze, czyli w swoim kościele parafialnym, w najbliższą niedzielę (24 maja) o godz. 14.00.

W związku z tym w najbliższą niedzielę, wyjątkowo nie będzie Mszy św. o 13.00.

W związku z istniejącą sytuacją epidemiczną, w tej Mszy św. będą mogli uczestniczyć tylko zaproszeni przez Prymicjanta goście wraz z rodziną.

Dla Parafian ks. Patryk odprawi Mszę św. z błogosławieństwem prymicyjnym w następną niedzielę, tj. 31 maja o godz. 10.00. Na tę Mszę św. Prymicjant zaprasza wspólnotę parafialną.

Wszystkich Diakonów, a zwłaszcza diakona Patryka, polecamy serdeczniej pamięci modlitewnej.

***

Zgodnie z najnowszymi rozporządzeniami, obecnie w Katedrze może uczestniczyć w liturgii jednorazowo 180 osób.

***

Nabożeństwa majowe odbywają się w Katedrze codziennie o godz. 18.00, jedynie w soboty po Mszy św. o 9.00.

***

W związku z przypadającą w poniedziałek 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, Ksiądz Biskup Legnicki będzie sprawował w Katedrze Mszę św. dziękczynną o godz. 12.00, na którą serdecznie zapraszamy.

***

W tym tygodniu w piątek (22.05.) przypada wspomnienie św. Rity z Casci, którą czcimy w Katedrze. W związku z tym o godz. 18.00 w tym dniu serdecznie zapraszamy na nabożeństwo do św. Rity, połączone z nabożeństwem majowym, a po nim na Mszę św. z błogosławieniem róż i oleju św. Rity. Będziemy się modlić za Jej wstawiennictwem o uwolnienie świata od epidemii i zachowanie nas od choroby.

***

Uroczystości ku czci św. Rity poprzedzi triduum – codziennie od wtorku do czwartku po każdej Mszy św.

***

W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, czyli powoli kończy się czas paschalny w liturgii Kościoła.

***

Z uroczystością tą związane są tzw. dni krzyżowe (poniedziałek, wtorek i środa), czyli szczególna modlitwa o urodzaje i błogosławieństwo dla pracujących w rolnictwie.

***

W Katedrze można korzystać z sakramentu pokuty. Spowiedź odbywa się w kaplicy adoracji (obecnie kaplica pojednania) pół godziny przed Mszą św. lub na indywidualne życzenie.

***

Kancelaria parafialna do końca maja funkcjonuje jak do tej pory, czyli we wszystkich sprawach prosimy umawiać się wcześniej pod numerem telefonu 500 245 557 lub w zakrystii po Mszy św.

***

Dziękujemy za składane ofiary pieniężne na utrzymanie Katedry i funkcjonowanie parafii, które można składać do koszyków wystawionych przy ołtarzu św. Antoniego lub na stopniu prezbiterium.

 

 

udostępnij

Warto również zobaczyć