Ogłoszenia na 6. Niedzielę Wielkanocną

Ogłoszenia na 6. Niedzielę Wielkanocną

Dzisiaj przypada wspomnienie św. Rity, którą czcimy w Katedrze, każdego 22 dnia miesiąca. Zatem o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo św. Rity, połączone z nabożeństwem majowym. Odbędzie się także obrzęd błogosławienia róż.

****

Wczoraj odbyły się w Katedrze święcenia kapłańskie, które przyjęło dwóch diakonów. Prosimy o modlitwę w intencji Neoprezbiterów. Jest to także czas, gdy wielu kapłanów dziękuje Bogu za ten dar obchodząc swoje rocznice święceń. W tym tygodniu pamiętajmy w modlitwie o ks. Adamie, który w poniedziałek obchodzi 2. rocznicę, o ks. Proboszczu, który w czwartek obchodzi 38. rocznicę i o księżach Mateuszu i Robercie którzy w sobotę obchodzą 11. rocznicę święceń kapłańskich.

Ponadto w poniedziałek Mszy św. o 12.00 będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Legnicki. Tę Mszę św. dziękczynną będą sprawowali kapłani, którzy obchodzą w tym roku 40 rocznicę święceń kapłańskich.

****

W najbliższą niedzielę podczas Mszy św. o 9.30 grupa dzieci z naszej parafii przyjmie poraz pierwszy Komunię św. Pierwsza spowiedź dla tych dzieci odbędzie się w piątek i rozpocznie się o 16.30. Do sakramentu pokuty zapraszamy także rodziców i krewnych. Dzieci i ich rodziny polecamy modlitwie całej parafii.

****

Od jutra przez trzy dni będziemy się modlić o dobre urodzaje i za kraje głodujące, w ramach kwartalnych dni modlitw o urodzaje (dawniej Dni Krzyżowe). Intencja ta jest szczególnie ważna, gdy grozi nam niebezpieczeństwo suszy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy codzienniew ramach nabożeństwa majowego.

****

We wtorek wspominamy w liturgii Najśw. Maryję Pannę Wspomożycielkę Wiernych.

****

W piątek rozpoczyna się Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.

****

W najbliższą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

****

Szczególnie ciepło i serdecznie każdy z nas myśli o swojej Mamie. W najbliższy czwartek przypada Dzień Matki. Wszystkim Mamom dziękujemy za to, że z miłością przyjęły dar życia i wychowały swoje dzieci. Niech Matka Chrystusa otoczy was swoją szczególną opieką. Na modlitwę św. w intencji wszystkich Mam zapraszamy w najbliższą sobotę o 9.00 podczas comiesięcznego nabożeństwa do Maki Bożej Strażniczki Naszej Nadziei i na Mszę św. w intencji Mam, sprawowaną przed Obrazem z Nadwórnej.

****

Parafia św. Józefa (przy ul. ks. Gładysza) zaprasza w czwartek 26 maja o g. 18.00 na pierwszą Mszę św. w intencji osób samotnych (40+). Kolejne Msze św. będą sprawowane cyklicznie każdego 19 dnia miesiąca o g. 18.00.

****

Chrześcijański Klub Filmowy ICHTYS zaprasza na kolejną projekcję wartościowego filmu pt. „Czekając na motyle”, opowiadający historię rodziny i jej często skomplikowanych wzajemnych relacji. Seans odbędzie się jak zwykle w kinie Piast, 28 maja o 13.30. Cena biletu 14 zł.

****

Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom na nowy ołtarz do Katedry.

udostępnij