Ogłoszenia na 6. Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia na 6. Niedzielę zwykłą

W najbliższą środę rozpoczynamy Wielki Post. Zechciejmy wykorzystać ten czterdziestodniowy czas łaski na osobiste nawrócenie i zbliżenie się do Boga oraz bliźnich.

****

Środa Popielcowa to dzień wybitnie pokutny i związany z nim post ścisły. Przypominamy także, że wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje we wszystkie piątki całego roku, tym bardziej w Wielkim Poście. Msze św., połączone z obrzędem posypania głów popiołem na znak pokuty, sprawujemy w Katedrze w Środę Popielcową o 6.30, 12.00, dodatkowo o 17.00 oraz o 18.30.

****

Już dzisiaj informujemy, że rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w Katedrze, jak zwykle w V Niedzielę Wielkiego Postu, tj. 21 marca. Rekolekcje poprowadzi ks. Tomasz Metelica, ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego. Spowiedź wielkanocna odbędzie się na zakończenie rekolekcji tj. w środę 24 marca.

****

Tradycyjnie zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Już w najbliższy piątek Droga Krzyżowa: dla dorosłych i młodzieży o 11.30 lub 18.00, a dla dzieci o 17.00. W najbliższą niedzielę natomiast Gorzkie Żale o godz. 17.30. Ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali przeznaczamy jak zwykle na kwiaty do Bożego Grobu.

****

Zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski, najbliższy piątek będzie przeżywany w Kościele w Polsce jako dzień postu oraz modlitwy wynagradzającej za grzechy wykorzystywania seksualnego dzieci i młodzieży. W związku z tym w najbliższy piątek o godz. 11.30 droga krzyżowa będzie modlitwą wynagradzającej za te grzechy, po której będzie sprawowana Msza św. w intencji osób małoletnich pokrzywdzonych także przez niektórych duchownych.

****

Czas Wielkiego Postu, to ostatni etap przygotowania dorosłych katechumenów do przyjęcia Sakramentów Wtajemniczenia Chrześcijańskiego podczas Wigilii Paschalnej. W najbliższą niedzielę podczas Eucharystii o 10.00 odbędzie się obrzęd wybrania katechumenów. Następnie w 3, 4 i 5 niedzielę Wielkiego Postu odbędą się tzw. „skrutynia”. Eucharystii będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Legnicki. Każdą z tych Eucharystii poprzedzi katecheza Księdza Biskupa o godz. 9.30. Serdecznie zapraszamy nie tylko na Mszę św. o 10.00, ale także na katechezę o 9.30, która pozwoli także nam odnowić świadomość znaczenia chrztu w naszym życiu i głębszego przeżycia Wielkiego Postu. Zachęcamy bardzo serdecznie.

****

Dzisiaj o 16.00 sprawowana będzie dodatkowa Msza św. w rycie trydenckim.

****

O godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory.

****

W najbliższy piątek przypada 19 dzień miesiąca, poświęcony w naszej Katedrze modlitwie do św. Józefa. O godz. 18.00 pragniemy zaprosić na to nabożeństwo wszystkich Parafian, zwłaszcza rodziny, mężczyzn, Bractwo św. Józefa, Apostolat Maryjny oraz Wspólnotę żywego Różańca. Trwający Rok św. Józefa jest okazją, abyśmy doświadczyli Jego opieki i wsparcia i odnaleźli w Nim przykład życia chrześcijańskiego. Dekretem Ks. Biskupa Katedra należy do tych kościołów w którym można zyskać odpust zupełny, w związku z umieszczonym w niej Obrazem św. Józefa, który peregrynował po całej diecezji. Zapraszamy na piątkowe nabożeństwo bardzo serdecznie.

****

W środę 17 marca przypada dzień imienin Księdza Biskupa Legnickiego. Serdecznie prosimy o modlitwę w intencji naszego Pasterza w tym dniu szczególnie.

****

Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w poniedziałek o 19.30 w Katedrze.

****

W czwartek od 16.00 do 17.00 Parafialny Zespół Charytatywny będzie wydawał kolejną porcję żywności dla osób znajdujących się na parafialnej liście pomocowej.

****

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli parafii w zapłaceniu szczególnie wysokiego ostatniego rachunku za energię.

****

Od dzisiaj do naszej wspólnoty przyjmujemy diakona Artura Jaguszczaka, który przez najbliższy rok będzie pracował w duszpasterstwie parafii katedralnej.

 

udostępnij

Warto również zobaczyć