Ogłoszenia na 7. Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia na 7. Niedzielę zwykłą

W najbliższą środę, zwaną Popielcową, rozpoczyna się okres przygotowania do Paschy, czyli święty czas Wielkiego Postu. Zechciejmy wykorzystać te 40 dni na osobiste nawrócenie i poprawę życia, zbliżenie się do Boga i bliźnich.

+++

Przypominamy, że Środa Popielcowa to dzień wybitnie pokutny, w którym wierzących obowiązuje także post ścisły i wstrzemięźliwość. /jeden posiłek bezmięsny do syta i ew. dwa lekkie/. Przypominamy także, że wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje we wszystkie piątki całego roku, tym bardziej w Wielkim Poście.

+++

Na Msze św., połączone z obrzędem posypania głów popiołem na znak pokuty, zapraszamy do Katedry w Środę Popielcową o 6.30, 12.00 oraz o 18.30. Mszy św. w południe będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Legnicki.

+++

Już dzisiaj informujemy, że rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w Katedrze, jak zwykle w V Niedzielę Wielkiego Postu, tj. 29 marca. Rekolekcje poprowadzi w tym roku ks. Biskup Marek Mendyk. Spowiedź wielkanocna odbędzie się na zakończenie rekolekcji tj. w środę 1 kwietnia.

+++

W trosce o sprawowanie sakramentu pojednania w Katedrze, Ksiądz Biskup Legnicki, z dniem 18 lutego, mianował nowych penitencjarzy, którzy mają władzę rozgrzeszania także grzechów zarezerwowanych biskupowi diecezjalnemu. Dyżury tych spowiedników podejmowane są w Katedrze codziennie, z wyjątkiem niedziel, od 11.30 do 12.30. Ponadto ze spowiedzi można skorzystać w Katedrze także w dni powszednie od 18.15 do 19.00 oraz w niedziele i święta podczas Mszy św. Dodatkowo w I piątki miesiąca spowiadamy już od 17.00. Dyżury penitencjarzy zamieszczone są w gablocie.

+++

Z okresem Wielkiego Postu związane są tradycyjne nabożeństwa pasyjne. Już w tym tygodniu, w piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową: dorosłych i młodzież o 11.30 lub 18.00, a dzieci o 17.00. W najbliższą niedzielę natomiast Gorzkie Żale o godz. 17.30.

+++

Najbliższy piątek będziemy przeżywać w Kościele w Polsce jako dzień pokuty i modlitwy za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich. Ta inicjatywa Konferencji Episkopatu Polski jest odpowiedzią na apel Papieża Franciszka zachęcającego całą wspólnotę Ludu Bożego do modlitwy wynagradzającej i postu, które mają rozbudzić nasze sumienia i solidarne zaangażowanie, aby każdy w Kościele zrobił wszystko, co w jego mocy, by nasza wspólnota była bezpiecznym domem dla dzieci i młodzieży. Do Katedry na tę modlitwę ekspiacyjną zapraszamy w piątek o godz. 11.30, w powiązaniu z Drogą Krzyżową.

+++

W Środę Popielcową o godz. 13.00 rozpoczyna się 9. edycja krucjaty modlitewnej „40 Dni dla Życia”, która polega na wybraniu jednej godziny modlitwy (w dowolnym czasie i w dowolnym dniu Wielkiego Postu) w intencji ochrony życia poczętego. Zgłoszenia przyjmuje organizator akcji – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Legnickiej. Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie lub mailowo. Numer telefonu i adres mailowy podane są na plakacie lub można otrzymać w zakrystii, gdzie udzielamy także bliższych informacji.

+++

Ponadto w najbliższy wtorek 25 lutego, na Mszy św. o godz. 18.30 spotyka się zawiązana niedawno wspólnota „Dla Życia”, która podjęła się comiesięcznej modlitwy w intencji ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Msza św. będzie sprawowana w tej intencji. Wspólnota zaprasza wszystkich, którym leży na sercu ochrona świętości życia.

 +++

W najbliższy wtorek (ostatni miesiąca), o godz. 18.30 zapraszamy na kolejne nabożeństwo do św. Michała Archanioła i chórów anielskich, połączone z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów i zniewoleń.

 +++

Dzisiaj po Mszy św. wieczornej o 19:30 w sali domu parafialnego odbędzie się spotkanie formacyjne wspólnoty Mężczyzn św. Józefa

 +++

W poniedziałek 24.02. w Sali domu parafialnego odbędą się katechezy dla kandydatów do bierzmowania: o 16:00 kasy. VIII dla szkoły podstawowej,
o 17:00 dla klas I szkół ponadpodstawowych.

 +++

Duszpasterstwo akademickie zaprasza na spotkanie z cyklu ALFA, które odbędzie się w czwartek o godz. 20.30 w sali domu parafialnego. Jest to kurs poruszający tematy związane z fundamentami wiary chrześcijańskiej. Najbliższe spotkanie odbędzie się pod hasłem: „Dlaczego Jezus umarł?” Spotkania ALFA są spotkaniami otwartymi dla wszystkich pragnących wziąć udział: młodszych i starszych.

 +++

Duszpasterstwo parafii św. Jana Chrzciciela zaprasza na spotkanie z prof. Jackiem Pulikowskim na temat „Małżeństwo droga do szczęścia”. Prelekcja odbędzie się we wtorek o 19.00 w kościele OO. Franciszkanów. Bliższe informacje na plakacie.

+++

Chrześcijański Klub Filmowy „Ichthys” zaprasza do kina Piast na dwa seanse: w sobotę (29.02.), o godz. 14.00 na film pt. „41 dni nadziei”, opowiadający o sile miłości, poświęceniu i woli walki o życie; drugi seans to film „Najświętsze Serce” – jedyny taki film w historii kina, opowiadający o tajemnicy i miłości Bożego Serca – projekcja filmu niedzielę 1 marca o godz. 16.15.

udostępnij

Warto również zobaczyć