Ogłoszenia na 8. Niedzielę zwykłą

Ogłoszenia na 8. Niedzielę zwykłą

W najbliższą środę, zwaną Popielcową, rozpoczyna się okres przygotowania do Paschy, czyli święty czas Wielkiego Postu.

****

Przypominamy, że Środa Popielcowa to dzień wybitnie pokutny, w którym wierzących obowiązuje także post ścisły i wstrzemięźliwość. Przypominamy także, że wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje we wszystkie piątki całego roku, tym bardziej w Wielkim Poście.

****

Na Msze św., połączone z obrzędem posypania głów popiołem na znak pokuty, zapraszamy do katedry w Środę Popielcową o 6.30, 12.00 oraz
o 18.30. Mszy św. w południe będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Legnicki.

****

Już dzisiaj informujemy, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w katedrze, tym razem w III niedzielę Wielkiego Postu, czyli 20 marca Rekolekcje poprowadzi franciszkanin O. Tomasz Skibiński, proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Legnicy. Spowiedź wielkanocna zaplanowana jest na zakończenie rekolekcji tj. w środę 23 marca.

****

Z okresem Wielkiego Postu związane są tradycyjne nabożeństwa pasyjne. Już w tym tygodniu, w piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową: dorosłych i młodzież o 11.30 lub 18.00, a dzieci o 17.00. W najbliższą niedzielę natomiast Gorzkie Żale o godz. 17.30.

****

Najbliższy piątek będziemy przeżywać w Kościele w Polsce jako kolejny dzień pokuty i modlitwy za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich. Do Katedry na tę modlitwę ekspiacyjną zapraszamy w piątek o godz. 11.30, w powiązaniu z Drogą Krzyżową.

****

W czwartek (I miesiąca) o 23.00 zapraszamy jak zwykle na kolejne nabożeństwo Godziny Świętej.

****

W pierwszy piątek miesiąca dodatkowa okazja do spowiedzi od 17.00 do 18.30

****

W najbliższą I sobotę miesiąca o g. 9.00 zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

****

W piątek (03.) obchodzimy święto św. Kazimierza Królewicza.

 

SOLIDARNI W MODLITWIE Z UKRAINĄ

Dzisiaj o godz. 13.00 będziemy sprawować w Katedrze Mszę św. o pokój na Ukrainie, za mieszkańców Ukrainy, w intencji obywateli Ukrainy mieszkających w Legnicy oraz w intencji ich rodzin zmagających się z tragedią wojny. Serdecznie zapraszamy wszystkich Legniczan oraz mieszkających w Legnicy obywateli Ukrainy na tę Mszę św.

****

Jak wiemy w naszej katedrze czcimy Obraz Matki Bożej Strażniczki Naszej Nadziei, który pochodzi z Nadwórnej, miasta, które znajduje się obecnie na terenach Ukrainy, objętej wojną. W związku z tym codziennie po każdej Mszy św. będziemy przed Obrazem odmawiać modlitwę o pokój oraz śpiewać Suplikacje. Przypominamy także, że w każdą IV sobotę miesiąca przed Obrazem z Nadwórnej sprawujemy Mszę św. i maryjne nabożeństwo, na które zapraszamy.

****

Prosimy również o codzienne odmawianie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kaplicy adoracyjnej przed Najświętszym Sakramentem.

****

Ponadto odpowiadając na wezwanie Ojca Świętego zechciejmy w najbliższą Środę Popielcową podjąć szczególną modlitwę o przywrócenie pokoju na Ukrainie oraz obowiązujący w tym dniu post ścisły, jako wsparcie naszej modlitwy.

 

INFORMACJE DOTYCZĄCE WIZYTACJI KANONICZNEJ

 

Prawo kanoniczne zobowiązuje biskupa diecezjalnego do wizytacji kanonicznej przynajmniej raz na pięć lat, w każdej parafii jego diecezji.

****

W tym roku przypada czas wizytacji w parafiach naszego dekanatu Legnica Wschód.

****

W naszej parafii katedralnej wizytacja zaplanowana jest za tydzień w niedzielę 6 marca i przeprowadzi ją ks. Biskup Andrzej Siemieniewski.

****

Plan wizytacji jest następujący:

Ksiądz Biskup przybędzie do domu parafialnego o g. 8.45 i odbędzie rozmowę z ks. proboszczem

O godz. 10.00 nastąpi kanoniczne przywitanie Biskupa w Katedrze i będzie sprawowana główna Eucharystia ze sprawozdaniem duszpasterskim.

O godz. 11.30 zaplanowana jest Eucharystia z udziałem rodzin. Mszy św. będzie przewodniczył ks. proboszcz, a homilię wygłosi Ks. Biskup)

O godz. 13.00 – Biskup będzie sprawował Mszę św. z zaprzysiężeniem nowej Rady Parafialnej i promocją lektorów

Po Mszy św. Ksiądz Biskup spotka się z Radą Parafialną w domu parafialnym

O godz. 15.15 – zaplanowana jest rozmowa z księżmi wikariuszami i księdzem rezydentem

o godz. 17.00 – odbędzie się spotkanie z grupami parafialnymi w katedrze; spotkanie zakończy się nieszporami o 17.30

o godz. 18.15 – Biskup rozpocznie wizytację kancelarii parafialnej

Wizytacja zakończy się spotkaniem z księżmi z dekanatu w domu parafialnym o godz. 19.00.

Bardzo liczymy na udział naszych Parafian we Mszach św. sprawowanych przez Księdza Biskupa, który przybywa w niedzielę do swojej katedry, która jednocześnie jest naszym kościołem parafialnym. Ks. Biskup pragnie się spotkać  z naszą wspólnotą parafialną, głosić nam Słowo Boże, błogosławić naszą wspólnotę i rozmawiać z duchownymi i wiernymi świeckimi o wszystkich sprawach dotyczących życia naszej parafii.

****

Zwracamy się ze szczególną prośbą do rodzin z małymi dziećmi (również tymi w wózkach), także do rodzin dzieci pierwszokomunijnych i rodzin, gdzie są kandydaci do bierzmowania oraz wszystkich rodzin, o przybycie w niedziele na Mszę św. o godz. 11.30. Wiele jest takich rodzin, które wspólnie – rodzice z dziećmi – uczestniczą w niedzielnej Mszy św. Te rodziny są szczególną nasza radością, dlatego pragniemy się spotkać z Księdzem Biskupem, w tym gronie i prosić
o pasterskie błogosławieństwo dla wspólnot małżeńskich i rodzinnych.

Równie serdeczną prośbę kierujemy do członków wspólnot i grup parafialnych, zwłaszcza tych, które mimo ograniczeń pandemicznych zachowały swoją aktywność i prosimy o przybycie poza wybraną Mszą św. także na spotkanie z Księdzem Biskupem i nieszpory o godz. 17.00. Bardzo liczymy na obecność.

 

udostępnij

Warto również zobaczyć