Ogłoszenia na Niedzielę Chrztu Pańskiego

Ogłoszenia na Niedzielę Chrztu Pańskiego

Niedziela Chrztu Pańskiego kończy w Liturgii okres Narodzenia Pańskiego. Jutro rozpoczynamy I część tzw. Okresu Zwykłego.

***

O godz. 18.00 zapraszamy, jak zwykle w niedziele, na nieszpory.

***

Dzisiaj II niedziela miesiąca, zatem o 16.00 sprawujemy w Katedrze Mszę św. w klasycznym rycie rzymskim, czyli trydenckim.

***

W najbliższą niedzielę, 19 stycznia o godz.17.30 odbędzie się w Katedrze nabożeństwo ekumeniczne z modlitwą o jedność chrześcijan. Na to nabożeństwo z udziałem przedstawicieli kościołów prawosławnego i ewangelicko-augsburskiego zapraszamy serdecznie wszystkich Parafian i bardzo prosimy o przybycie wszystkich, którzy tylko będą mogli.

***

Wieczorną Mszę św. w najbliższą niedzielę rozpocznie nabożeństwo do św. Józefa z racji 19 dnia miesiąca.

***

Serdecznie dziękujemy tym, którzy pamiętali o II niedzieli miesiąca, tzw. „inwestycyjnej”. Za wszystkich Dobrodziejów Katedry sprawujemy Mszę św. w II niedzielę miesiąca o 13.00.

ŚWIĄTECZNY KONCERT

Zgodnie z zapowiedzą w najbliższą niedzielę 19 stycznia, zapraszamy wszystkich Parafian, a zwłaszcza rodziny z dziećmi, a także małżeństwa dojrzałe i osoby samotne oraz wszystkich Legniczan na rodzinny i świąteczny koncert kolęd w wykonaniu góralskiej kapeli „Góralska Hora”. Zapraszamy także wszystkich, którzy ofiarnie wspomagają podejmowane prace w Katedrze. Będzie to bowiem koncert pomyślany również jako podziękowanie za ofiarną pomoc; ponadto, my duszpasterze, pragniemy podziękować wszystkim Parafianom, którzy regularnie praktykują swoją wiarę, przyjmują wizytę duszpasterską w swoich domach, a takżei rodzinom, z którymi mamy wielką przyjemność spotykać się na niedzielnych Mszach św.

Zespół Góralska Hora jest folk kapelą muzyczną z polskich Tatr i Beskidów oraz ze Słowacji. Instrumentarium zespołu to: skrzypce, cymbały węgierskie, altówka, kontrabas. Zespół Góralska Hora sięga także po oryginalne i unikatowe instrumenty góralskie takie jak: trombita, róg pasterski, dudy, okaryna oraz różnego rodzaju piszczałki.

Koncert rozpocznie się 19 stycznia, o godz. 14.00, a wstęp jest oczywiście bezpłatny. Szczególnym gościem koncertu będzie św. Mikołaj, który bardzo pragnie się spotkać zwłaszcza z dziećmi. Serdecznie zapraszamy.

PIELGRZYMKI

Duszpasterstwo Pieszej Pielgrzymki Diecezji Legnickiej ponawia zaproszenie na nocne czuwanie przed Obrazem Matki Bożej na Jasnej Górze. Czuwanie rozpocznie się 7 lutego Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00, a zakończy się 8 stycznia około godz. 4.00. Koszy wyjazdu 100 zł. Zapisy przyjmuje oraz bliższych informacji udziela ks. Mateusz. W ramach czuwania m.in. modlitwa przeplatana śpiewem, Msza św. okazja do spowiedzi.

***

Pielgrzymów, którzy w sierpniu udają się do Medjugorie, zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w domu parafialnym w najbliższą sobotę o godz. 17.30.

***

Jeżeli ktoś pragnie wziąć udział w czerwcowej pielgrzymce do Lublina, Zamościa, Kazimierza Dolnego i Sandomierza, o której informowaliśmy tydzień temu, to prosimy o pilny kontakt z ks. proboszczem, koniecznie dzisiaj.

WIZYTA DUSZPASTERSKA

udostępnij

Warto również zobaczyć